REMANI SPORTSWEAR Ad idas-C ru yf f- Lotto-- Mitre-Nike-Patrick-- Quick-Noël. Bayern München, met namen als Sepp Maier, Franz Beckenbauer, Paul Breitneren Ulli Hoeness in de ploeg. Toch was deze ploeg in een vriendschappelijke wedstrijd diezomervooreigen publiek met 0-5 vernederd, en ook ditmaal bleef van het trotse elftal tegen een Ajax in topvorm geen spaan heel. Nadat Adrie Haan in de 53e minuut eindelijk het net gevon den had, scoorde Gerrie Mühren met een afstandschot, dat de ge schiedenis inging omdat het zo onverwacht gelost werd dat de cameraman van de NOS het niet kon volgen, laat staan doelman Maier. Opnieuw Haan en tenslot te Cruijff drukten de kracht van het toenmalige Ajax tenslotte in een 4-0 overwinning uit. In de return nam Piet Keizer al na ze ven minuten alle mogelijke twij fels weg over wie de sterkste van de twee ploegen was. Niettemin zouden de Beierse spelers, door dat Ruud Krol de bal ongelukkig in eigen doel werkte en de vlees geworden frommelgoal himself, Gerd Muller, dan toch zijn puntje meepikte, de enige ploeg zijn die Ajax in de Europa Cup campagne van dat seizoen zou verslaan. Ajax uit de Europa Cup te verwij deren, gebeurde met grof ge weld. In de tweede ronde van het toernooi der Landskampioenen 1980-1981 moest Ajax de wraak van Bayern München over zich heen laten komen. Toch speelde Ajax ook toen met een jonge ploeg in de opbouwfase, beslist niet slecht. Het nam zelfs acht mi nuten voor rust na een uitbraak van Frank Arnesen de leiding. Op het psychologisch beste mo ment, vlak voor de rust, maakte Dürnberger echter gelijk, en toen Karl-Heinz Rummenigge kort na het keerpunt nummer twee scoorde kreeg Ajax het benauwd. Toch kwam de ineenstorting pas in de laatste tien minuten. Een minder strk moment van doel man Piet Schrijvers leidde die in eenstorting in. Achtereenvolgens scoorden Hoeness, Rummenig ge en in de slotseconden nog maals Hoeness, en met 5-1 had Ajax het zwaarste pak rammel in haar Europa Cup-historie tot de dag van vandaag te pakken. De return stond nog slechts in het teken van eerherstel. Binnen twintig minuten was een ver baasd Bayern door twee inval lers, Martin Wiggmansen en Frank Rijkaard, op 2-0 achter stand gezet, maar toen herpakten de Zuidduitsers zich, en kon Ajax zich niet verder losmaken. Negen minuten voortijd scoorde Rum menigge bekwaam uit een uit braak en was het voor Ajax defini tief voorbij. Een score van vier uit vijf klinkt mooi, en dat geldt ook voor de 1-0 zege in Hamburg, maar Duit sers plegen op een voetbalveld het gevaarlijkst te zijn wanneer ze kansloos geacht worden. Ajax hoede zich. Evert Vermeer Hertha BSC en weer Bayern Daarna volgden de magere jaren. In oktober 1975, in de tweede ronde van de UEFA-Cup, was het Westberlijnse Hertha BSC de hin dernis die genomen moest wor den. Een taaie tegenstander, die in de eerste wedstrijd, in de om muurde stad, met 1-0 in de meer derheid bleef door een doelpunt van Erwin Kostedde in de 49e mi nuut. Diezelfde Kostedde bracht Ajax in de return in de problemen door tegen te scoren toen Willy Brokamp en Ruud Geels (uit een strafschop) hun club in veilige haven leken te hebben gebracht. Een kwartier voor tijd echter scoorde Geels opnieuw en kort voortijd bracht Geert Meijer zelfs nog een geflatteerde 4_1 in de kranten. Een ronde later zouden strafschoppen tegen Levski- Spartak het kwetsbare Ajax echter alsnog nekken. De enige keer dat een Duitse ploeg er tot nog toe in slaagde 31 VOOR SPORT EN MODE voor div. merken voetbalschoenen o.a. Tevens clubtenues. voor alle clubs uit Amsterdam-Noord. Sleutelbloemstraat 63 Amsterdam (Noord) Tel. 020-327604 Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00 - 17.00 uur zaterdag 9.00 - 17.00 uur Miroslav Okonski wordt algemeen beschouwd als één van de gevaarlijkste HSV-spelers. De Poolse aanvaller is er één van het onberekenbare soort, een speler die konstant in de smiezen moet worden gehouden.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 31