sfeer en de spanning maken Ajax-Feyenoord tot een echte happening. Eén van de mooiste, zag ik vanaf de tribune; Ajax-Feyenoord die Ajax met 8- 2 won. Bij 6-2 was ik het Stadion al uit vanwege de Feyenoord-supporters die op het vak naast mij te keer gingen. Op de bushalte van lijn 15 hoorde ik aan het publiek dat Ajax er nog twee bij had gemaakt! De laatste wedstrijd tegen Feyenoord leverde een dompertje op. Dat was vlak na de Europa Cupfinale en natuurlijk waren we gewaarschuwd om gekoncentreerd te blijven na de feestvreugde maar dat lukt niet helemaal. Al speelden we in het begin ijzersterk. Het werd 3-1 voor Feyenoord dus zijn we nu aan een revanche toe.' Aldus Rob Witschge die vorig jaar eens zei dat het hem geweldig leek om eens samen met zijn broer Richard In het eerste van Ajax te voetballen. Die droom is inmiddels uitgekomen. Zegt Rob tot slot: 'Een hele wedstrijd samen heeft er nog niet in gezeten. Misschien volgend jaar maar nu speelt Arnold Mühren nog te goed. Samen spelen met Richard vind ik te gek. Dat liever dan voor hem gewisseld te worden!' 5 Vlammen tegen toppers Prachtige herinneringen van een speler die eigenlijk nog maar aan het begin van zijn karrière staat. Toch kreeg in de wedstrijd tegen Feyenoord het idee gestalte dat Rob Witschge vooral bij de grote wedstrijden het best presteerde. Eerder dat seizoen was hij, in zijn eerste wedstrijd als basisspeler, tegen PSV, al opgevallen door zijn brutale, onbevangen manier van voetballen waarmee hij zijn direkte tegenstander Erik Gerets in verwarring bracht. Later in het seizoen vormden de twee wedstrijden tegen Real Zaragoza een nieuw hoogtepunt. 'Natuurlijk probeer ik elke wedstrijd een topprestatie te leveren', reageert Rob, 'maar op één of andere manier ben ik in de toppers toch scherper. Die extra spanning om die wedstrijden heen doet 't 'm waarschijnlijk.' Een aantal keren konden we Rob Witschge aan het werk zien op de linkerverdedigers-plaats. Met goed resultaat. Ligt daar een nieuwe toekomst voor 'Witschge-één'? Rob Witschge: 'Ik had er vroeger niet aan moeten denken maar nu vind ik het helemaal geen nare plaats. Je hebt het spel vóór je en omdat de tegenstander tegen Ajax toch vaak met twee spitsen speelt komt je vaker aan de bal dan als linksbuiten. Natuurlijk moet er verdedigend nog het één en ander worden bijgeschaafd maar ik heb echt geen hekel aan die linksback-plaats. Ajax-Feyenoord, een speciale spanning We richten ons op Ajax- Feyenoord. Er is een kans dat Rob als linksbuiten óf misschien als linksachter aan de bak moet. 'Ik heb er echt geen enkel idee van waar ik zal spelen', lacht Witschge. 'Speel ik in de verdediging dan zal René Hofman mijn direkte tegenstander zijn. Een goede vleugelspeler, snel (maar dat ben ik óók) en met een goede voorzet. Speel ik voorin dan is het altijd van hetzelfde laken een pak: het veld breed houden en zoveel mogelijk aanspeelbaar zijn. Mijn tegenstander? Daar lig ik nooit wakker van. Natuurlijk, Bennie Wijnstekers is een goede verdediger, scherp, altijd gemotiveerd maar dat hoort ook zo. Ik ben niet bang! 'Ajax-Feyenoord is natuurlijk een bijzondere wedstrijd, iets heel aparts. Dat was vroeger in de jeugd ook al zo en hoe hoger je dan komt te spelen hoe erger het wordt. Het is op een of andere manier toch heel wat anders dan de wedstrijden tegen PSV, al zijn die soms belangrijker. Maar de

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 5