ROB WITSCHGE: 'In de toppers ben ik het scherpst' AUTOPON Verkoop en verhuur van nieuwe auto's, 200 occasions (alle merken) en campers. Wij hebben een accessoires-shop en een complete schade-herstel-afdeling. De linksbuiten met de mooiste lach van Nederland? Dat is zonder konkurrentie Rob Witschge. Als bij geen ander komt zijn blijdschap na een doelpunt of triomf zo onvervalst en spontaan naar buiten als bij de nu 21-jarige linkerspits van Ajax. Eén van de eerste keren dat het Nederlandse voetbalpubliek met Witschge's sprankelende vreugde kon kennis maken was vorig jaar tijdens de kompetitietopper Feyenoord-Ajax. Met een magistrale kogel vanuit een moeilijke hoek knalde hij Ajax in De Kuip naar 1 -0 om daarna dol van vreugde zich te laten bestormen door even gelukkige teammaats, terwijl vader Witschge op de tribune maar met de grootste moeite zijn emoties de baas kon. 'Ja, die goal tegen Feyenoord herinner ik me nog heel goed', vertelt Robbie, fris vanonder de douche na de ochtendtraining in De Meer. 'Ik kreeg de bal van Arnold Mühren en ik snee met de bal aan de voet naar het doel toe. Ik stond niet echt in schietpositie maar in een flits zag ik dat Hiele een beweging naar voren maakte en toen dacht ik 'alles of niets' en knalde de bal hoog in het hok. Ik dacht dat ik gek werd van vreugde. In de tweede helft maakte ik nog een goal. Nu na een voorzet van Johnny van 'tSchip, met m'n hoofd, bij de eerste paal.' Autopon BV Kollenbergweg 11 Amsterdam-Z.O. (Bullewijkl Tel. 020-964964 MAN 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 4