Internationaal nieuws VOOR - - SPORTIEVE PRESTATIES: iuho i/eeneoian DE WEDEROPSTANDING VAN PER FRIMANN Voor het grote publiek loopt Per Frimann misschien niet zo in de gaten maar de echte kenners zien in hem terecht één van de grootste talenten van Denemarken. Helaas moest de nog jonge middenvelder op het moment dat hij zich voor het wereldpubliek zou presenteren afhaken. Vlak voordat het Wereldkampioenschap in Mexico zijn beslag zou krijgen werd Frimann door gescheurde enkelbanden geveld. Een lange periode van revalidatie met de nodige tegenslag volgde maar dit seizoen staat hij er weer, in het sterrenelftal van Anderlecht en ook in de Deense selektie: Per Frimann. Na de moeilijke periode van onzekerheid en twijfel is hem de volledige wederopstanding van harte gegund. Het seizoen 1987- 1988 is voor de Anderlecht- middenvelder met het vrolijke gezicht van cruciaal belang. Reden te meerom Per Frimann in onderstaand artikel aan u te presenteren. Van Akademisk naar Anderlecht De oplettende voetballiefhebber zal zeker weten wie hij zich bij de naam Per Frimann moet voorstellen: een ranke, technisch uitstekende en met een onwaarschijnlijke longinhoud gezegende middenvelder. Een voetballer waar het plezier van afdruipt, een speler die ieders hart moeiteloos verovert met zijn eerlijke, heerlijke spelopvatting en tomeloze dadendrang. Zoals zoveel generatiegenoten in Denemarken werd Per mateloos geïnspireerd door de successen die Deense sterren als Henning Jensen, Morton Olsen, Alan Simonsen, Sören Lerby, Preben Elkjaer en Frank Arnesen in den vreemde behaalden. De koning was hij te rijk toen het grote Anderlecht hem aantrok, een droom werd werkelijkheid. Anderlecht pikte Frimann weg bij KB, één van de grote clubs uit Kopenhagen maar gevormd werd hij bij Akademisk. 'Akademisk is een club met een grote traditie', vertelt Frimann. 'Ik ging er spelen toen ik zes was en eigenlijk heb ik daar mijn voetbalopleiding gehad. Toen ik naar Anderlecht ging had ik maar een maand of zes voor KB gespeeld. Mijn eerste wedstrijd voor KB zal ik nooit vergeten. Het was de kwartfinale voor de Beker en KB speelde tegen AGF met onder andere Lars Elstrup in het elftal. Ik scoorde vier keer! Het was een droom. Vier doelpunten in één wedstrijd, dat heb ik daarna nooit meer gedaan, trouwens, daarvoor was dat me ook nog nooit gelukt!" Per Friman praat met net zo veel enthousiasme als hij voetbalt en dat doet hij sinds kort weer naar hartelust. Rechts op het middenveld neemt hij een belangrijke plaats in hetteamvan George Leekens in. Zijn taak is het om vanuit het middenveld met lange raids te penetreren in de verdediging van de tegenpartij. Hetzij om vanaf de achterlijn de Anderlecht-spitsen te bedienen, hetzij zelf tot scoren te komen. Want al heeft Per Frimann het staaltje van vier doelpunten in één wedstrijd niet meer herhaald, het gevoel voor de juiste positie voor het doel is hij nooit kwijtgeraakt. Als geen ander 'ruikt' hij het moment om aan de blinde kant van de verdediger diep te gaan en de bal op te pikken daar waar niemand hem verwacht. 'In mei 1981 ging ik over naar Anderlechtg', gaat Per Frimann verder, 'Ivic was daar toen trainer en ik heb van hem het meeste geleerd. Ivic was een fantastische trainer, ook wat betreft zijn instelling al was die voor een jonge voetballer lang niet altijd even gemakkelijk. Het was Amstelveenseweg 288-290,1075 XX Amsterdam, Tel. 020-64 5660 Polderweg 104,1093 KP Amsterdam, Tel. 020-650551 25 Per Frimann, na de tegenslagen ligt de weg nu open voor nieuwe triomfen voor de Deense middenvelder.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 25