'Feyenoord staat als groep dichter bij elkaar' 1 Bennie Wijnstekers: Vele, vele keren maakte hij het fenomeen 'Ajax-Feyenoord' al mee: Ben(nie) Wijnstekers, de rechts- en af toe ook linksachter van Feyenoord. Als jeugdspeler laadde hij zich al extra op voor het, ook in de jeugd, topduel met de Amsterdamse rivaal. Iedere Amsterdammer kan zich de felle, soms harde duels, goed herinneren die Ben in de loop der jaren uitvocht met bijvoorbeeld Simon Tahamata of Jesper Olsen. Hoewel het een tegenstander betreft kunnen we er niet onderuit, Ben Wijnstekers is een sympathieke speler. De felheid en hardheid waarmee hij de belangen van Feyenoord verdedigt is voor de Ajax-supporter regelmatig een doorn in het oog, maar het siert de sportieve instelling van deze oer-Feyenoorder. Onze Rotterdamse correspondent Ruud van Vrijaldenhoven sprak aan de vooravond van de Nederlandse voetbalklassier met Ben Wijnstekers. Van de tweeëntwintig spelers die vanmiddag op het veld staan heeft de aanvoerder van Feyenoord, Ben Wijnstekers, zonder enige konkurrentie de meeste wedstrijden tussen Ajax en Feyenoord op zijn naam staan. In de twaalf jaar die hij nu als betaald voetballer aktief is heeft hij niet minder dan tweeëntwintig maal deelgenomen aan deze titanenstrijd. In onderstaand interview blikt de Rotterdammer terug op de eerdere wedstrijden en vooruit op het duel van vanmiddag. Altijd bijzonder 'De wedstrijden tussen Ajax en Feyenoord zijn altijd erg spannend of hebben een vreemd scoreverloop. Over het algemeen zijn de wedstrijden tussen Feyenoord en Ajax ook erg belangrijk voor de kompetitie. Jammer genoeg is de situatie nu iets anders maar dat neemt niet weg dat het nog altijd een heel bijzondere wedstrijd is, ook vandaag. PSV mag dan bovenaan staan, ik vind dat er tussen Ajax en Feyenoord altijd een grotere rivaliteit bestaat. De wedstrijden tussen Feyenoord en Ajax hebben een grote historie achter de rug en dat is toch iets heel anders dan de wedstrijden tegen PSV. 'Dat we vanmiddag in De Meer spelen en niet in het Olympisch Stadion zie ik persoonlijk niet als een nadeel. We hebben ook in De Meer goede wedstrijden gespeeld, neem bijvoorbeeld die 2-2 voor de Beker maar, in 1984. De Meer is een gezellig stadion om te spelen maar persoonlijk spreekt het Olympisch Stadion met zijn grotere kapaciteit me meer aan. Wedstrijden die me zijn bijgebleven zijn onder andere de Bekerfinale in 1980, toen we na een schitterende partij met 3-1 wonnen. Dan de twee wedstrijden in het seizoen 1983- 1984. De eerste wedstrijd in Amsterdam verloren we met 8-2 maar in Rottedam namen we revanche, 4-1. Die laatste wedstrijd vond ik de belangrijkste die we dat seizoen gespeeld hebben maar in principe is elke Ajax-Feyenoord een belevenis op zich.' Dichter bij elkaar 'Over het Feyenoord van dit seizoen kan ik vertellen daterwat betreft de spelersselektie in vergelijking met het vorige seizoen weinig veranderd is. De enige echte verandering was de aankoop van Dave Mitchell, alleen, het is de vraag of hij na zijn spierscheuring, opgelopen tegen Aberdeen, vanmiddag er bij kan zijn. De belangrijkste verandering vind ik zelf dat Feyenoord dit jaar als groep dichter bij elkaar staat. Natuurlijk zegt dat ook niet alles want vorig jaar klikte het niet en toen wonnen we met 3-1 in Amsterdam. Maar in ieder geval zijn we vol vertrouwen. Een interessant gegeven is ook dat zowel Ajax als Feyenoord een goede uitgangspositie hebben voor de komende Europa Cupwedstrijden. Die zijn al aanstaande woensdag en kunnen vanmiddag in het achterhoofd wel eens meespelen. Het mag dan waar zijn dat Ajax een slechtere seizoenstart heeft dan vorig jaar maar ik geloof dat de ploeg na het knappe resultaat in Hamburg met meer vertrouwen zal spelen. Een voorspelling? Een Ajax-Feyenoord is niet te voorspellen!' 13

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 13