Roy Profie Europa Cupronde bracht topper Ajax—Hamburger SV A mm ii De loting van de tweede Europa Cupronde deed niet alleen veel stof opwaaien vanwege de paring van Real Madrid aan titelverdedi ger FC Porto in het toernooi der Landskampioenen. Het feit dat de houder van de Cup voor Bekerwinnaars, Ajax, aan het sterke HSV werd gekoppeld maakte ook de tongen los. Op woensdag 21 oktober in Hamburg en veertien dagen later (4 november) in Amsterdam zullen beide topploegen elkaar treffen. Misschien is het jammer dat de twee ploegen elkaar al in dit vroege stadium ontmoeten maar het publiek kan zich alvast Moppen. Dit seizoen valt HSV op door een wat wisselvallig optreden. Na het vertrek van trainer-coach Ernst Happel werd er niet al te veel aan de selektie veranderd maar blessures en andere problemen zorgden er voor dat het elftal, onder de nieuwe coach, de Joegoslaaf Josip Skoblar, zelden in dezelfde opstelling aantrad. De bekendste namen in het elftal van HSV zijn verdediger/midden velder Manfred Kaltz, doelman dissident Uli Stein, die na eerder "Bryan heet ik, met een griekse "y" en n is maar dat je het weet", zegt Bryan Roy van de realisatie van dit Profiel. Bryan dus die fout zal niet meer gemaakt worden. He wonderkind vestigde in de afgelopen weke °P non aktief te zijn gesteld door nig de aandacht op zich met zijn oorspronl de clubleiding vermoedelijk weer het Ajax-publiek in vervoering brachten. Re in genade wordt aangenomen, om de zeventienjarige HAVO-scholier eens verdediger Ditmar Jakobs, de zelf prijs te laten geven. Hoewel, zijn beste altijd op het veld. Vorige zondag konden de échte Ajax- supporters daar weer hun hart aan ophalen. Twee wonder schone doelpunten hielpen Ajax-2 aan de prachtige zege op Sparta én aan plaatsing voor de tweede KNVB- Bekerronde. ek: Prince, Michael Jackson, Curiosity Kills a Baker, cht: nasi. bailer: Diego Maradona Ajax! n/vrouw: Carl Lewis, vier keer goud op de elen van LA is natuurlijk iets fantastisch, lenstander: dat is Frank de Boer, verdedi- Naam: Bryan Edward Steven Roy Geboren: 12 februari 1970 in Amsterdam Burgelijke staat: ongetrouwd, maar wel een vriendin, Gerda Opleiding: HAVO vijfde klas van de Osdorper Scholen Gemeenschap Lengte: 1.78 m. Gewicht: 63 kg. Vroegere clubs: Vlug Vaardig en Blauw Wit Bij Ajax sinds: mijn twaalfde jaar Eredivisiedebuut: Ajax-FC Twente op 6 september van dit jaar Favoriete positie: ik speel linkerspits maar het liefst speel ik in de voorhoede met een vrije opdracht. Hoogtepunt in karrière: mijn debuut tegen FC Twente waarin ik ook nog scoorde. Dieptepunt in karrière: het verlies van het landskampioen schap tegen PSV met de Ajax-jeugd. Mooiste stadion: dat moet ik eerlijk gezegd nog ontdekken Beste film die je zag: First Blood Grootste sociale misstand: armoede in de wereld Waardoor ben je ontroerd: het succes, de waardering daarvoor doet me heel veel. Beste eigenschap: ik ben rustig en nuchter Slechtse eigenschap: ik wil nog wel eens iets vergeten, maar dat gaat beter Bijgelovig: een beetje, ja. Iedere voetballer heeft wel iets denk ik. In de kleedkamer zit ik altijd op dezelfde plaats en ik trek altijd eerst mijn linkerkous aan. Wie wordt landskampioen: de kompetitie is nog lang, ik denk toch Ajax. Wat doe je na een wedstrijd: lekker thuis tot rust komen. Hobbies: luisteren naar muziek Voorspelling Ajax-Volendam: het wordt 6-1 Ga je net als tegen FC Twente weer scoren: ik weet niet eens of ik speel! Hoe komt het dat je tegenstander altijd te laat is: Ik denk omdat ik goed kan timen en de bal op tijd aanraak. Daarbij komt dat ik voel wanneer ik getackled ga worden en ze daarom vaak weet te ontwijken. Waarom ben je de populairste jongen op school: Ben ik dat? Ze kennen me wel, ja, dat komt natuurlijk door Ajax. Maar ik blijf altijd gewoon doen hoor. 8

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 8