Ajax—Volendam ft Na de opkikkers van het Beker weekend gaat Ajax vanmiddag met hernieuwde moed verder in de kom petitie. De resultaten van beide Ajax- elftallen die in het KNVB Bekertoer nooi zijn ingeschreven waren ronduit voortreffelijk waarbij de prestatie van het tweede Ajax-elftal natuurlijk bij zonder in de gaten liep. Met uitste kend en gedreven voetbal werden de rijpere collega's van Sparta zeer ver diend geklopt. Naast de inbreng van geroutineerdere spelers als Frank Stapleton, Petri Tiainen, Lloyd Does burg en Dennis Bergkamp was het heel aardig om ook de aankomende talenten te zien dartelen. Jongens als Etienne Verveer, Marcel Keizer, Ri chard Witschge en natuurlijk het pa reltje Bryan Roy voetbalden zich aan- génaam in de kijker. Uit het frisse optreden van de jonge lingen, die klasse met een geweldige inzet kombineerden, zal een stimule rende werking uitgaan en vanmiddag mag die stimulerende werking ver taald worden in een ouderwets sprankelende pot. Hoewel de uitschakeling van Jan Wouters natuurlijk een fikse aderla ting is moet aangenomen worden dat het klasseverschil tussen Ajax en Vo lendam van dien aard is dat er naast het resultaat ook plaats is voor de nodige voetbalschoonheid. Warm plaatsje Amsterdammers hebben voor Volen dam altijd een apart, warm plaatsje in hun hart. De wijze waarop de wijd- broeken (o heerlijk cliché...) het voet balspel over het algemeen vertolken spreekt de liefhebber van artistiek en avontuurlijk voetbal aan. Natuurlijk zitten er ook wat harde bolsters in het aanbod Volendam-talent, maar wie aan Volendam denkt ziet direkt technisch en goed verzorgd voetbal voor ogen. Eén van de mooiste voor beelden hebben we 'geleend' van de Volendammers, Arnold Mühren. Zijn spel staat model voor de Volendam- mer voetbalschool die ook nu weer enkele fraaie pareltjes heeft voortge bracht. Toch hoeft trainer Jan Brou wer ook wat 'import' binnen zijn selektie. PSV was zo bereidwillig om de Canadese international Randy Sa muel uit te lenen en afgelopen zomer kwam ook de sterke en dynamische SVV-verdediger met de beroemde naam Jan Mulder naar het IJssel- meer. Een echte Volendammer, zo wel wat geboorte als wat voetbalstijl betreft, Johan Steur, werd na een paar jaar Sparta weer liefdevol in de armen gesloten. Johan is de as van het elftal, de man die de lijnen kan uitzetten en behoorlijk doelgericht is. Vorig jaar kroonde Volendam zich tot kampioen van de Eerste divisie en de macht waarmee dat kampioenschap bereikt werd voedde het optimisme dat de beroemde 'Heen en Weer' voorlopig achter slot en grendel kon. Jan Brouwer begon optimistisch aan het seizoen 1987-1988. 'Als te veel blessures uitblijven', zei hij, 'dan kun nen we zeker ons rolletje meespelen. We spelen graag aanvallend, dat is de aard van het beestje en in principe maakt het niet uit of we in Volendam of daarbuiten spelen, aanvallen doen we toch.' Johnny Bosman was afgelopen weekend weer Ajax' koningschutter. Tegen Quick Boys in Katwijk sloeg hij drie keer toe. Hier zien we Bosman in zijn bekende stijl aan het werk tegen de leren van Dundalk FC: Koppen dus.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 3