J. MUUS ZUIVELHANDEL A.C. HARTMAN Bart's blikvanger De enige echte groenteman in Diemen Alle belegde broodjes 1,30 REMANI SPORTSWEAR Adidas-Cruyff-Lotto- Mitre-Nike-Patrick- Quick-Noël. (o.a. verzorging van fruitmanden) Kruidenhof 7, Diemen Telefoon 020-980890 Nog voordat Flemming naar Spanje trok had de Deense pers hem al uit geroepen tot een "kruising tussen Michael Laudrup en Preben Elkjaer". Zo'n etiket is nogal een last om te torsen voor een jongeling. Maar Povlsen laat zich, net als in het veld, niet makkelijk uit evenwicht brengen. "Ah, die Deense kranten springen er meteen met zulke teksten in wanneer een goede voetballer zich aandient. Bij het publiek wekt dat wel verwach tingen en dat maakt het er niet altijd makkelijker op. Natuurlijk ben ik ge woon Flemming Povlsen maar dat wil niet zeggen dat ik een karrière zoals die van Elkjaer niet zou ambieëren. Hij is een fantastische voetballer. Ik ben al blij met mijn kans in de Deense nationale ploeg. Ik debuteer de dit jaar in de wedstrijd tegen Tsjechoslowakije en later speelde ik ook mee tegen Wales en West Duits land. Toen ik debuteerde voetbalde ik nog bij Castilla en het verschil in tempo was ontstellend. De eerste minuten wist ik niet wat me over kwam, iedereen stoof om me heen. Maar langzamerhand paste ik me toch aan. Het verschil met Castilla en FC Köln was ook vrij groot maar tot nu toe heb ik geluk, het gaat uit stekend. Ik maak veel doelpunten en dat verbaast me zelfs een beetje omdat ik eigenlijk geen echte 'killer' ben, het mooiste vind ik het om de beslissende aktie vóór het doelpunt te maken en door de voorhoede te zwerven. Ik voel me heerlijk bij FC Köln, hier heb ik de kans om me in een eerste elftal te manifesteren." Dat 'manifesteren' doet Flemming in de derby tegen 'Angstgegner' Borussia Mönchengladbach ondub belzinnig. De eerste twee Keulse goals komen van zijn hoofd en ook in het derde doelpunt heeft hij een aandeel, hoewel Gladbach- verdediger Herbst de bal uiteindelijk over de eigen doellijn werkt. En met zijn typische, wonderschone dribbels brengt hij de Gladbach-verdediging tot wanhoop en de Kölnsupporters in extase. Na de wedstrijd komt hij stralend uit de kleedkamer, op weg naar zijn eerste interview voor de Duitse televisie. "Moet je nog wat weten?", vraagt hij. Nee, woorden zijn overbodig na zijn topprestatie. Flemming Sogaard Povlsen is een "stortalent", een supertje! Fidelio VOOR SPORT EN MODE voor div. merken voetbalschoenen o.a. Tevens clubtenues. voor alle clubs uit Amsterdam-Noord. Sleutelbloemstraat 63 Amsterdam (Noord) Tel. 020-327604 Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00 - 17.00 uur zaterdag 9.00 - 17.00 uur Tot de nooit ontbrekende Ajax-supporters horen ook Bert en Rimko Haanstra, niet alleen vader en zoon maar ook beiden cineasten van allure. Iedere thuiswedstrijd en vaak ook wanneer Ajax 'uit' speelt leven zij op de tribune intens mee met de verrichtingen van hun favorieten. Zoals het goede cineasten betaamt ontsnapt er maar weinig aan hun aandacht dus ook het Officieel Programma van Ajax niet. Fotograaf Bart Sorgedrager legde de Haanstra's op de gevoelige plaat vast. Hekelveld 6 1012 SN Amsterdam Tel. 020-220672 27

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 27