AUTOPON Co Prins Verkoop en verhuur van nieuwe auto's, 200 occasions (alle merken) en campers. Wij hebben een accessoires-shop en een complete schade-herstel-afdeling. Op zaterdag 26 september overleed op 49-jarige leeftijd Co Prins. Tijdens een veteranenwedstrijd tussen de teams van Schilde en Riko Edeghem in zijn woonplaats Antwerpen werd Prins, die even tevoren nog voor zijn club gescoord had, getroffen door een hartaanval. In eigen land stond Kootje bekend als een wat merkwaardige voetballer, die een goede bal techniek en spelinzicht paarde aan een wat al te flinke inzet, wat hem meer dan eens in conflict bracht met zijn tegenstanders en, vooral, de scheidsrechters. Prins, die in 1959 van OVVO naar Ajax kwam en zich drie maanden later al in het Nederlands elftal had gespeeld, had zich binnen enkele jaren zo'n moeilijke reputatie verworven op de vaderlandse velden dat zijn transfer naar Kaiserslautern in 1963 door velen werd beschouwd als een vlucht. Maar in Duitsland kon Co niet echt aarden, en twee jaar later was hij weer terug bij Ajax, dat in die periode een geheel nieuw elftal opbouwde en hem als midden velder aantrok. In deze ploeg handhaafde hij zich anderhalf jaar. Toen hij in het najaar van 1966 door Rinus Michels werd gepasseerd voor de Europacup wedstrijden tegen Besiktas en Liverpool, besloot hij opnieuw de wijk te nemen, ditmaal naar de Verenigde Staten, waar juist een nieuwe competi tie werd opgezet. "Er is een hoop geld te verdienen in Amerika, maar Ajax ben ik voor altijd kwijt," zei hij toen in een van zijn sentimentele buien. Na bij Pittsburgh Phantoms en Washington Generals te hebben gespeeld, keerde hij in 1968 terug naar Nederland, om nog drie jaar bij MVV te spelen, waarna hij zijn carrière afbouwde bij Vitesse en Helmond Sport. Met Vitesse speelde hij zijn laatste wedstrijd in de Meer, om met een 12-1 nederlaag van de grasmat te stappen. In 1975 vertrok hij naar België, waar hij een café dreef en achtereenvolgens Berlaar, Turnhout en FC Boom trainde. Daarnaast speelde hij nog een bijrol in de voetbal/oorlogsfilm 'Escape to Victory' naast Pele, Bobby Moore en, of all people, Sylvester Stallone. De laatste jaren was Prins veelal te vinden bij FC Antwerp, waar zijn beide zoons speelden. In totaal speelde Prins voor Ajax 184 officiële wedstrijden en maakte hij 60 doelpunten. In Oranje speelde hij 10 maal en scoorde hij drie keer. In Co Prins, die ironisch genoeg op het voetbal veld zijn einde vond, verliest Ajax een van zijn meest karakteristieke spelers uit de opbouw- periode van de jaren zestig. AVy) m a \Vy/ Autopon BV Kollenbergweg l l Amsterdam-ZO. (Bullewijk) Tel. 020-964964 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 4