Ajax 2-Sparta, het lijkt op een vergissing maar het staat er wel degelijk goed. Het tweede elftal van Ajax treedt vanmiddag in De Meer aan tegen de volwassen Eredivisiecollega's van Sparta in de eerste ronde van het KNVB- Bekertoernooi. Een uitzonderlijke wedstrijd al is er geen sprake van een unieke gebeurtenis, daar kan bijvoor beeld tegenstander Sparta van meepraten. Het feit dat juist Spar ta 2 vorig jaar en met als grote man Juul Ellerman in het KNVB- Bekertoernooi furore maakte door Roda JC uitte schakelen geeft de konfrontatie van heden middag een extra invalshoek. Hoe Ajax 2 er vanmiddag uit zal zien is op het moment van schrij ven nog absoluut onbekend. Het eerste elftal speelde gisteren te gen de zaterdag-amateurs van Quick Boys en wie weet zijn som mige van de bankzitters van gisteren nu een vaste waarde in het tweede. Dat een groot deel van de Ajax 2 voetballers vrij on bekend is hopen we te ondervan gen met wat meer informatie over de tweede selektie, elders in dit officieel programma. Maar eerst werpen we een blik op het wel en wee van Sparta. Terugslag Na de voortvarende start die Sparta in de kompetitie kende en die het stempel van met name Juul Ellerman droeg, kreeg Spar ta een lichte terugslag te verwer ken. Vorig weekend beten de Spartanen de tanden stuk in- en tegen Haarlem (1-0) en daardoor verloren de Rotterdammers hun greep op de spektakulaire twee de plaats. De balans tussen het aantal ge speelde wedstrijden en het aantal behaalde punten is aardig in evenwicht (10 wedstrijden, 11 punten),wat betreft het aantal ge maakte doelpunten slaat de weegschaal lekker in Spartaans voordeel door. Dat duidt terecht op een positieve spelopvatting. Die zijn we van de bewoners van Spangen gewend en de ploeg hoort zeker tot de meer attraktie- ve teams uit het Eredivisie aanbod. We noemden de naam van Juul Ellerman al, de spichtige spits die binnen een paar weken de stille verwachtingen van het vorig seizoen bravourcus inloste. Ellerman, die zijn startsnelheid paart aan attente scherpte voor het doel, schopte het niet alleen tot acht kompetitiegoals maar ook tot het Olympisch Elftal. Het gemak waarmee hij tot scoren komt en zijn lef risiko's te nemen om de bal tegen de touwen te krij gen maken Juul Ellerman tot een voetballer met een zekere toekomst. Ellerman is één van de vele Spar tanen die de eigen jeugdoplei ding als basis van hun karrière hadden. Het is verbluffend hoe de jaarlijkse aderlatingen van de club van Spangen wordt opge vangen door transfusies uit het tweede elftal. Bij een groot aantal clubs komen we voetballers te gen die bij het nu bijna honderd jarige Sparta voor het eerst aan de weg timmerden. Vorig seizoen verschenen jon gens als Andro Knel, Jan Olde Riekerink (een broertje van ex- Spartaan en huidige FC Groningen-middenvelder Ed win), Piet de Kant, Henk van Stee en John Schuurhuizen in de op stelling en zij pasten zich makke lijk aan in de andere omgeving. De mannen die Sparta, de toch ook nodige, ervaring geven zijn oud-Ajacied Piet Wijnberg, aan voerder Eddie Ridderhof, de van FC Groningen teruggekeerde Ron van den Berg en de aanval lers Joop Böckling en Ronald Lengkeek. Laatstgenoemde lijkt telkenmale meer dan optimaal gemotiveerd wanneer Ajax de tegenstander is. Hoewel hij voor namelijk op het middenveld ver toeft heeft Lengkeek een specia le gave om op het juiste moment voor het doel op te duiken en kansen af te maken. Stunt? Zal Ajax 2 vanmiddag de eerder door het eerste elftal geleden ne derlaag tegen Sparta (2-0 het Sparta-Kasteel) kunnen wreken? Zal de extra motivatie van de Ajax-jongeren het fundament zijn van een aardige verrassing in het Bekertoernooi? De Ajax- supporters die op deze aparte wedstrijd zijn afgekomen hopen uiteraard van wel. En helemaal uitgesloten is een uitslag in Ajax- voordeel niet. Het beste bewijs daarvoor ligt bij de tegenstander. Na vorig jaar eerst Roda JC aan de kant te hebben gezet werd Sparta 2 toen slechts met veel moeite door FC Utrecht uit het Bekertoernooi gemikt. Een her haling van een dergelijke stunt door de aanstormende talenten van Ajax is absoluut niet uitgesloten. Fidelio De Ajax-2 selektie René Franken (19) Ruud Harms (19) Marcel Keizer (20) Johnny Roos (19) Richard Sneekes (19) Dennis den Turk (20) Erik Regtop (19) Frank Verlaayt (19) Lloyd doesburg (27) Erik de Haan (23) Alastair Dick (22) Desmond Gemert (27) Brian Roy (17) Richard Witschge (18) Niels Langenberg (19) Elfried Veltman (21) Etienne Verveer (20) De resultaten van Ajax 2, seizoen 1987— 1988 Haarlem-Ajax 2-1 AZ-Ajax 1-0 Sparta-Ajax 1-3 Ajax-Telstar 2-0 3 AJAX 2 - SPARTA

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 3