REGLEMENT Frisch Drukkerijen Amsterdam Israëlisch kampioen geboycot Het reglement voor het toernooi om de KNVB-Beker kent dit jaar een belangrijke wijziging. Deze houdt in dat in de eerste rondes de replays zijn afgeschaft. Wanneer Ajax en Sparta vanmiddag dus hun duel zonder winnaar afsluiten, wordt er direct verlengd en worden daarna zonodig strafschoppen genomen. Minder duidelijk is het bondsreglement met betrekking tot de deelname van tweede elftallen in het bekertoernooi. De KNVB verzekerde ons, dat er in feite voor Ajax geen beperkingen zijn als het om de opstelling gaat. De officiële regel is dat een speler die in een seizoen 23 of meer wedstrijden in het eerste team heeft gespeeld, niet meer in aanmerking mag komen voor het tweede. Dat is zo vroeg in het seizoen natuurlijk nog niet aan de orde, dus is er in principe geen reden waarom Ajax vanmiddag niet met de volledige eerste keus zou kunnen aantreden en zich eventueel tegen Quick Boys (gisteren gespeeld) dooreen verzwakt elftal zou kunnen laten vertegenwoordigen. Evenmin bestaat er, aldus nog steeds de KNVB, bezwaar van reglementen tegen een speler die zowel zaterdag bij Ajax 1 als zondag bij Ajax 2 zijn opwachting maakt. Een overigens niet geheel unieke situatie, aangezien Spartaan Rob Eger vorig seizoen van die mogelijkheid gebruik maakte. Op zaterdag viel hij in met het eerste tegen AZ, op zondag speelde hij de hele wedstrijd met het tweede mee, en scoorde zelfs. Dit programma is een uitgave van Tel. 020-930865 sr Redactie Inter Football Ouderkerk a/d Amstel De nationale vereniging van dag bladen en tijdschriften van Israël heeft een algemene boycot aan gekondigd van de nationale voet balkampioen, Bétar Jerusalem. De boycot is het gevolg van een incident dat zich twee weken geleden aan het eind van een wedstrijd tussen Bétar en Hapoel Saba in Tel Aviv voordeed. De journalist Yehezkieli van het dagblad Yediot Ahronot werd door een aanhanger van Bétar na de wedstrijd ernstig mishan deld en moest met onder meer een gebroken arm en been in een ziekenhuis verpleegd wor den. Bétar is een onderdeel van de zeer rechtse politieke jeugd- partij van dezelfde naam die weer een tak is van de Herut- partij. Na een vlammende en uiterst gemotiveerde seizoenstart viel Jan Sorensen toch bulten de Ajax-opstelling. Een zware teleurstelling voor de fijne voetballer van Deense makelei die bovendien te kampen kreeg met een kuitspierblessure. Het is niet onwaarschijnlijk dat Sorensen vanmiddag deel uitmaakt van het Ajax-2 elftal. 20

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 20