Desmond Gemert: 'Ik geef niet op' SB SI Vorig seizoen stond hij vlak voor de return-wedstrijd tegen Real Zarago- za in de halve finale Europa Cup nog op de nominatie om de linksachter positie in het eerste elftal in te ne men. Tot grote teleurstelling van Des- mond Gemert (want over hem heb ben we het) ging dat feest toen niet door. De nu 23-jarige verdediger werd op het laatste moment toch te licht bevonden en verdween weer naar de betrekkelijke anonimiteit van het tweede elftal. Op de klap van de gemiste kans op Europees topniveau volgde niet lang daarna een nieuwe dreun. In wat later een sleutelwed strijd van Ajax 2 in het Bekertoernooi zou blijken, tegen Real Sranang, raakte Desmond geblesseerd. Aan vankelijk leek de schade mee te val len maar uiteindelijk zou het vijf lan ge maanden duren eer de harde ver dediger weer in een wedstrijd zou uitkomen. 'Het was een ontsteking aan de Achil lespees en ik heb zo'n twee maanden amper kunnen lopen', zegt Desmond Gemert. 'Laatst tegen Telstar maakte ik pas weer mijn rentree in Ajax 2 en het liep gelukkig meteen lekker. We wonnen met 2-0 en van aanpas singsproblemen had ik vrijwel geen last. Natuurlijk waren de ervaringen aan het eind van vorig seizoen een grote domper voor me. Ik had er eer lijk gezegd een beetje op gerekend dat ik er tegen Zaragoza bij zou zijn. Ik speel alweer een tijdje bij Ajax en het moment van doorbreken had er misschien al moeten zijn. Toch gooi ik de handdoek niet in de ring. Ik blijf doorgaan want wat is er mooier dan voetbalprof te zijn? Lukt het me bij Ajax niet dan wil ik me toch bij een andere club in de kijker spelen. En dat kan alleen door te presteren en professioneel te leven. Nee, in een kans in het eerste elftal reken ik ei genlijk niet meer maar ik train met veel plezier.' 'Sparta is bekend' Desmond Gemert, die op iedere ver dedigende plaats goed uit de voeten kan en ook als middenvelder een goed figuur slaat, is optimistisch wanneer het onderwerp verlegd wordt naar de wedstrijd van heden middag, Ajax 2 tegen Sparta. 'Tegen veel van de Sparta-spelers heb ik vroeger, ook vorig jaar nog, gespeeld. Ik weet wel wat ze kunnen. Natuurlijk heeft Sparta een goede ploeg al geloof ik dat de hoge positie op de ranglijst een beetje geflatteerd is', zegt Desmond. 'Laatst tegen Tel star stond ik als voorstopper opge steld en wanneer dat vandaag weer zo is speel ik dus tegen Juul El Ier- man. Ook hem ben ik vroeger natuur lijk tegen gekomen in de kompetitie voor tweede elftallen. Hij is een spits die je scherp in de gaten moet hou den, ja mag niet verslappen al lijkt het er soms op dat Ellerman er helemaal niet is. Fysiek is-ie niet zo heel sterk maar hij heeft echt een neus voor de goede plaats voor het doel. Ik heb Sparta trouwens zien spelen tegen het eerste van Ajax, aan het begin van het seizoen. Sparta won toen met 2-0 maar ze maakten niet zo'n goeie indruk op me dat ik Ajax 2 kansloos vindt. Wanneer we een aantal van de reserves van het eerste elftal erbij krijgen zie ik een overwinning zitten. We kunnen best een goede ploeg op de been brengen en voor mezelf is het een extra motiviatie om juist te gen een eerste elftal goed te spelen'. Een voorspelling? 'Ik denk dat we met 2-1 gaan winnen!' Desmond Gemert, die zich op bovenstaande foto tijdens de training ex- Ajacied Sonny Silooy van het lijf houdt, kan na vijf maanden blessureleed weer vrij-uit voetballen. De allround verdediger is er veel aan gelegen om zich in de kijker te spelen 19

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 19