Arnold Scholten PROFIEL VAN Ajax-FC Den Bosch is natuurlijk een gelegenheid bij uitstek om Arnold Scholten voor het voetlicht te brengen. "De Witte Socrates" zoals hij in zijn Bossche periode werd genoemd door zijn fans, kwam vorig jaar naar Ajax na met technisch en taktisch sterk voetbal te zijn opgevallen bij FC Den Bosch. Het afgelopen jaar mocht Arnold meerdere malen proeven van het eerste elftal en in de slotfase van het seizoen maakte hij een ijzersterke indruk in met name de cruciale Europa Cup-wedstrijden. Menigeen zal dan ook verwacht hebben dat we Arnold wat eerder in aktie zouden zien dan vorige week tegen FC Den Haag. In de tweede helft viel Arnold Scholten toen in en dat was zijn allereerste optreden dit seizoen in kompetitie- verband. Hopelijk voor hem is het een nieuw startpunt want hoe bescheiden Arnold ook mag lijken, binnen in hem brandt een geweldige ambitie om zich waar te maken. In onderstaand profiel geeft Arnold Scholten zich bloot. Naam: Arnold Scholten Geboren: 5 december 1962 te Den Bosch Burgelijke staat: vrijgezel Opleiding: MAVO en MTS Lengte: 1.86 m. Gewicht: 72 kg. Vroegere clubs: BW en FC Den Bosch Bij Ajax vanaf: seizoen 1986-1987 Trainers: bij FC Den Bosch waren dat Hans Verel, en Ri- nus Israel bij Ajax, de hele technische staf onder leiding van Johan Cruijff. Eredivisiedebuut: Toevallig tegen Ajax in het seizoen 1982-1983. In Amsterdam verloren we met 5-2 maar ik maakte wel één van de FC Den Bosch-doelpunten. Favoriete positie: Centraal op het middenveld. Hoogtepunt in karrière: de Europa Cupfinale in Athene Dieptepunt in karrière: Dat zou ik nog niet kunnen zeggen, een écht dieptepunt heb ik nog niet meegemaakt. Mooiste stadion: Camp Nou van Barcelona. Favoriete muziek: Top-40 Lievelingsgerecht: Van alles, als het maar op een speciale manier bereid is. Favoriete voetballer: Diego Armando Maradona Favoriete club: als klein jongetje was dat... Feyenoord! Dat kwam eigenlijk omdat iedereen in de buurt voor Ajax was. Nu is Ajax natuurlijk mijn favoriete club. Heeft een hekel aan: mensen die niet oprecht zijn. Favoriete TV-programma: ik hou van films en kijk graag naar de Cosby-show. Beste sportman/sportvrouw: de Engelse tien-kamper Daley Thompson Moeilijkste tegenstander: Jan van Dijk van FC Groningen. Die is klein, wendbaar en altijd gemotiveerd. Beste film: Beverly Hills Cop met Eddy Murphy Hobbies: alles wat met sport te maken heeft. Grootste sociale misstand: vandalisme in het algemeen. Waardoor ben je ontroerd: De huldiging van onze fans op het Leidseplein na de Europa Cup-triomf. Beste eigenschap: ik ben eerlijk Slechtste eigenschap: misschien ben ik teveel binnenvetter. Bijgelovig: nee. Wie wordt er landskampioen: toch Ajax! Wat doe je na de wedstrijd: af en toe de stad in, wat drinken of ik ga bij vrienden op bezoek. De uitslag van Ajax-FC Den Bosch: ik hou het op 5-2. 8

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 8