was er bij in Athene en ik heb met AZ in het verleden al eens een Europa Cupfinale gespeeld. Maar zulke dingen blijven je je hele leven bij, zulke dingen moet je meer keren meemaken. Dat voel ik persoonlijk zo maar ook als ploeg geldt dat. Vorig jaar zaten we aan de top en je weet dat het moeilijker is om daar te blijven dan om er te komen. Dat wordt nu ook weer bewezen. Bij mij is de motivatie dubbel aanwezig want ik wil het absoluut een keer meemaken.' Hoe lang blijft Ronald Spelbos nog spelen? Spelbos: 'In de eerste plaats ligt dat natuurlijk aan de club en hoe Ajax daar tegenover staat, dat weet ik op het moment niet. Maar wat mezelf betreft dan zeg ik dat ik het zeker nog twee-drie jaar kan volhouden. Lichamelijk en mentaal voel ik me fit. Ik verzorg mezelf goed en als ik train doe ik dat nog steeds met vreselijk veel plezier. Ook tijdens de kleine partijtjes op trainen heb ik de grote agressie om te willen winnen. Zolang die er is denk ik dat je door kan gaan. Wanneer het je allemaal niet meer zoveel kan schelen geloof ik dat het tijd is om je shirt aan een ander over te geven. Toch kan ik me wel in een speler als Michel Platini verplaatsen, die er relatief vrij vroeg mee stopt. Kijk, hij heeft zo lang op zo'n hoog niveau gespeeld, ik denk dat hij mentaal toch problemen kreeg om het iedere keer weer op te brengen. In Italië zit je zeker één keer per week in trainingskamp. Tel daar de Europa Cupwedstrijden bij dat je misschien één of twee dagen per week thuis bent. Als je zo vier jaar achterelkaar leeft dan kan ik er in komen dat je het niet meer kunt opbrengen. Gelukkig is het plezier bij mij nog volop aanwezig. Was dat niet het geval dan zou ik echt onherroepelijk stoppen. Maar nogmaals het voetballeven, detrainingen, de wedstrijden, het is zo heerlijk... dat zou ik missen.' Voorlopig hoeft dat echter niet omgekeerd want Ajax kan Spelbos nog niet missen. Zijn invloed als centrale man in de verdediging is misschien niet altijd even spektakulair zichtbaar maar wel degelijk van groot belang. En naarmate de vorm van het Ajax-elftal terug keert zal ook 'Spellie' weer stijgen naar het hoge niveau waarop hij vorig seizoen tegen Vitesse zo ongelukkig afscheid moest nemen. INTERLANDS ENGELAND 5 De belangrijke kwalificatie wedstrijd Griekenland - Neder land op 16 december aanstaande in Athene is door de Griekse bond definitief vastgesteld voor 19.30 uur in het prachtige Olympisch Stadion van Athene. De onderhandelingen van de KNVB met de Engelse bond over een vriendschappelijke wedstrijd tussen beide landen zijn succes vol geweest. Op 23 maart 1988 speelt Nederland op de gewijde grond van Wembley tegen Enge land.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 5