Ronald Spelbos: Al ITOPOKI MAM 'Ik beleef nog steeds vreselijk veel plezier aan het voetbal' Verkoop en verhuur van nieuwe auto's, 200 occasions (alle merken) en campers. Wij hebben een accessoires-shop en een complete schade-herstel-afdeling. Hij is niet weg te denken uit het defensie-hart van Ajax maar de laatste fase van het afgelopen seizoen moest Ronald Spelbos forfait geven. Een wat onbesuisde tackle van een Vitesse-speler deed Spelbos per brancard van het veld gevoerd worden in een simpele Bekerwedstrijd. De formidabele maar moeizame apotheose van het seizoen 1986-1987 moest Ronald Spelbos missen maar enige genoegdoening kreeg de 33-jarige verdediger nog wel. De Atheense finale beleefde hij als wisselspeler op de bank. Mocht de nood aan de man zijn gekomen dan zou Spelbos, hoewel nog niet honderd procent fit, er toch in zijn gegaan. Het tekent het karakter en de professionaliteit van Ronald Spelbos, een voetballer die dit seizoen nog eens alle registers wil open trekken. Het lijkt er op dat hij al zijn aandacht kan richten op Ajax want in de laatste interland ontbrak 'Spellie'. Bondscoach Rinus Michels selekteerde Ajax' voorstopper niet vanwege 'een gebrek aan topvorm', zoals Michels het uitdrukte. 'Tja, wat is vorm?', reageerde Ronald Spelbos, 'Ik denk dat dat voor een groot deel te maken heeft met het team. Ik geloof dat het Ajax-elftal nog niet de juiste vorm, de juiste organisatie te pakken heeft. In sommige wedstrijden was die organisatie er wel, in andere weer minder. Om daar een reden voor te geven is niet zo gemakkelijk. Op het moment dat je de echte reden weet is de oplossing vaak voorhanden. Op dit moment is het voor Ajax erg belangrijk om straks vanuit de discipline te spelen, dat iedereen precies weet waar hij aan toe is. Doen we dat dan ben ik ervan overtuigd dat de vorm terug komt. Het is vaak zo dat wan neer het elftal goed draait de spelers individueel ook goed spelen. Dat bleek vorig jaar. Toen draaide het elftal en was iedereen goed in vorm. Wat het Nederlands elftal betreft, ik wil altijd graag voor Oranje spelen maar ik denk dat ik niet direkt buiten de selektie ben gevallen vanwege een mindere vorm of, zoals Michels ook zei 'détails'. Na de interland tegen Griekenland is er wat diskussie ontstaan over de wijze waarop wij speelden. Achteraf praten natuurlijk, maar ik heb het idee dat Michels daar een beetje teleurgesteld was over mijn spel. Michels vertelde me dat hij niet zeker wist hoe ik er na mijn blessure aan toe was. Hij had me een paar keer zien spelen maar tegen mindere tegenstanders en dat vond hij geen maatstaf. Ik, op mijn beurt, zeg dan: probeer het dan in een zwaardere wedstrijd, test me dan. Als je een beetje eergevoel hebt wil je in Oranje spelen, en eergevoel heb ik genoeg maar het is ook niet zo dat ik er wakker van lig, dat is wat anders. Ik zal er alles aan doen om weer bij de selektie te komen maar nooit ten koste van Ajax. De club blijft nummer één en wanneer het bij Ajax goed gaat, dan komt de rest vanzelf. Eerste vereiste is dat Ajax weer gaat draaien.' Extra gemotiveerd Het vorige seizoen leverde aan het slot een deceptie voor je op. Je miste de Europa Cupfinale, hoewel je op de bank zat. Daarmee werd je een hoogtepunt door de neus geboord. Je bent nu weer helemaal fit en ik neem aan dat je er op gebrand bent om nu zo'n hoogtepunt zélf mee te maken. Is de deceptie omgezet in extra ambitie? Ronald Spelbos: 'Dat denk ik wel, ja. Een Europese triomf geeft toch een extra dimensie aan je voetbalkarrière. Ik weet wel, ik f^kj lv/1 Autopon BV Kollenbergweg ll Amsterdam-Z. O. (Bullewijk) Tel. 020-964964 Ronald Spelbos verdient een plaats op de 'scorelijst' bij de assists. De heer S. de Boer uit Groningen maakte ons attent op zijn aange- versrol bij het eerste Ajax-doelpunt tegen AZ in Alkmaar. 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 4