Kort nieuws*Koit nieuws* Kort nieuws*Kort nieuws *Kort nieuws* Kort nieuws* Hallo redaktie! Heeft u reakties, op- of aanmer kingen, suggesties of vragen? Schroom niet, klim in de pen en schrijf de redaktie van het Officieel Programma, want al uw reakties zijn van harte welkom en, zo mogelijk, zullen wij al uw vragen beantwoorden en suggesties ter harte nemen. Schrijven naar: Redaktie Ajax programma Inter Football Postbus 60 1190 AB Ouderkerk a/d Amstel Van de heer S. de Boer uit Gro ningen kregen we de volgende tip: "In de rubriek 'de scorelijst' van het bij de wedstrijd Ajax-DS '79 uitgebracht programma, wordt melding gemaakt van het feit dat Frank Stapleton de assist zou hebben gegeven bij het eerste doelpunt van Ajax tegen AZ. Dit is echter niet het geval geweest. De televisiebeelden hebben duidelijk laten zien dat Ronald Spelbosde bal doorkopte, terwijl Stapleton het gebeuren van een afstandje bekeek." Aldus de reaktie van de heer de Boer. Uiteraard hebben we één en ander nagekeken en inder daad, de assist van het doelpunt van Rijkaard hebben we per abuis toegeschreven aan Frank Stapleton. Het was, zoals de heer de Boer schreef, Ronald Spelbos die de corner van Johnny van 't Schip verlengde naar Rijkaard. Ere wie ere toekomt en op de scorelijst is de fout inmiddels hersteld. De heer Freek Weistee uit Roelof- arendsveen vraagt ons of wij hem kunnen helpen aan de doel puntenmakers van Ajax in de eerste Europa Cupduels van Ajax. Die werden op 20 en 27 november 1957 gespeeld in het kader van het Europe Cuptoer nooi voor Landskampioenen. Tegenstander was het Oostduitse Wismut Aue. Met behulp van Ajax-statisticus Evert Vermeer kunnen we de heer Welstec aan het antwoord helpen. In Karl Marx-Stadt, waar het uitduel met Wismut werd gespeeld, scoorden Piet van der Kuil (2x) en Wim Bleijenberg in een wedstrijd die Ajax met 3-1 won. De thuis wedstrijd leverde een 1-0 over winning op dankzij een treffer van Piet Ouderland. Johnny Bosman: Man of the Match Drie keer sloeg de getergde Johnny Bosman afgelopen zondag toe tegen FC Den Haag. De sympathieke aanvaller, die regelmatig vanuit het middenveld vertrekt om zijn liefste bezigheid, het maken van goals, uit te oefenen, heeft daarmee zijn zelf vertrouwen weer terug. Dat zelf vertrouwen kreeg het in de eerste kompetitieweken zwaar te verduren. Paal, lat en tegenstan ders stonden steeds een Bosman-doelpunt in de weg, het was om ontmoedigd door te raken. "Heerlijk om weer eens goed te scoren," zegt Johnny Bosman, "ik denk dat het ijs nu definitief gebroken is. De laatste weken was ik er steeds dichtbij maar het scheelde aldoor een paar centimeters in mijn nadeel. Na mijn drie doelpunten tegen FC Den Haag is die periode hopelijk voorbij." Hoewel ook FC Den Haag doelman Stam hoog genoteerd stond liep Johnny Bosman door zijn drie voltreffers met de bekende "Man of the Match trofee" weg. De jury kon natuur lijk niet om de topprestatie van Bosman heen en zo kwamen de waardebon en het herinnerings vaantje van de Rulewave/Ter Haak-Man of the Match in het bezit van Johnny die zondag tegen FC Den Bosch en de woensdag daarop tegen Dundalk in Ierland opnieuw zal trachten toe te slaan. PRINSENGRACHT292,1016HJ AMSTERDAM, TEL 020-244564 21

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 21