Internationaal nieuws Marco Tardelli: de laatste etappe heet "Sankt Gallen" Nadat "Lausanne Sports" voor hevige opschudding in de Zwit serse kompetitie zorgde door de Italiaanse superster Giancarlo Antognoni aan zich te binden sloeg kortgeleden ook het bescheiden Sankt Gallen toe. Sankt Gallen, dat in de onderste helft van de Zwitserse ranglijst vertoeft kocht namelijk een ande re Italiaanse "wereldkampioen 1982", Marco Tardelli. Na het bewuste Wereldkampioen schap in Spanje leek Tardelli te zijn uitgeblust, "geëxplodeerd" zoals de Italianen dat noemen. Juist hij, die het naast zijn technische kunnen moest heb ben van een ongekende dyna miek en een enorm karakter, maakte een wat lusteloze indruk. Nadat hij door Juventus, waar Tardelli zo'n tien jaar speelde, was verkocht aan Inter bereikte Tardelli slechts zelden zijn vroegere vorm. Alleen in echte topwedstrijden, bijvoorbeeld thuis tegen Real Madrid in de halve finale van het UEFA-Cup- toernooi, kon hij zich opladen en weer schitteren. Aan het eind van vorig seizoen liep Marco Tardelli's kontrakt met Inter af en hij kwam in de merkwaardige situatie dat geen enkele Italiaanse club belangstel ling voor hem had, in elk geval niet bereid was zijn financiële eisen in te willigen. Toen kwam plotseling Sankt Gallen, geïnspi reerd door de Antognoni-transfer, op de proppen. Uit het Zwitserse sportblad "Sport" namen we het volgende vraaggesprekje met de 85- voudige Italiaanse international over. Sport: Het Zwitserse en Italiaanse voet bal zijn niet te vergelijken. Denk je dat het je moeite zal kosten je aan te passen? Tardelli: Natuurlijk zal ik Italië tot op zekere hoogte missen. Maar aan de andere kant is het prettig dat ik bij Sankt Gallen niet meer onder de moordende druk van de Italiaanse kompetitie hoef te spe len. Ik besef terdege dat de mensen hier het één en ander van mij verwachten maar de situ atie is toch anders, bevrijdender. Sport: Is het je bedoeling om bij Sankt Gallen je "pensioengeld" te pakken? Tardelli: De financiën spelen bij mijn transfer een ondergeschikte rol, echt waar. En mijn pensioen heb ik in Italië al verdiend hoor. Ik zal bij Sankt Gallen bewijzen dat Tardelli nog kan presteren. Ondertussen ga ik aan de Hoge school ook beginnen aan een studie marketing. Sport: Je wekt de indruk je al goed thuis te voelen in je nieuwe omgeving. Tardelli: Ik ben onder de indruk van de hartelijke ontvangst in Sankt Gallen. Mijn Zwitserse vrienden hadden me dat al voor speld maar ik ondervind nu aan den lijve hoe sympathiek het hier toegaat. Ik had een uitstekend gesprek met de trainer en ik ver heug me op mijn tijd bij Sankt Gallen. Supercup nu ook in Zuid Amerika In Zuid Amerika wordt een enorm toernooi georganiseerd onder de naam 'Supercoppa Libertadores'. Daaraan nemen alle clubs deel die eens de Coppa Libertadores, het equivalent van onze Europe Cup voor Landskampioenen, wonnen. Het is de bedoeling dat de winnaar van de Zuid- Amerikaanse Supercup uitkomt tegen de Europese club die de aanstaande strijd om de Super cup wint. Die strijd gaat tussen de winnaar van het Landskam- pioenentoernooi FC Porto en ons eigen Ajax. ;;v v 19 Marco Tardelli, 85-voudig Italiaans international nu onderdak bij Sankt Gallen in Zwitserland.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 19