Kort nieuws*Kort nieuws* Kort nieuws*Kort nieuws*Kort nieuws* Kort nieuws* Sterkte Peter! Pech achtervolgt één van de sympathiekste Ajacieden, Peter Boeve. Vorig seizoen moest de linksachter die veelvoudig international is, tot veler verbazing genoegen nemen met een plaats op de reservebank. Natuurlijk een grote teleurstelling voor de voetballer die dit seizoen aan zijn negende Ajax-jaar begon. Maar manmoedig beet hij zich door de tegenslag heen, vastberaden om een eventuele nieuwe kans met beide handen aan te grijpen. Toen plotseling Sonny Silooy verkocht werd naar Matra Racing uit Parijs leek die kans te zijn gekomen. En in het Europa Cupduel tegen Dundalk ging hij er weer als vanouds tegenaan. Maar helaas, weer sloeg het noodlot toe. Zwaar aangeslagen maakte Boeve de negentig minuten vol nadat hij in de twintigste minuut al in botsing was gekomen met een wat erg onstuimige Ier. Aanvankelijk leek de schade mee te vallen maar voor de zekerheid bracht Robbie Witschge hem toch maar naar het Amsterdamse Lucasziekenhuis. Onderzoek wees uit dat Peter niet alleen een rib had gebroken bij de botsing maar dat bovendien een gedeelte van de linkerlong was 'ingeklapt'. Vreselijke pech natuurlijk voor Peter die werd geopereerd en een tijdje in het ziekenhuis moest blijven. Om het leed te verzachten werd Peter Boeve doorzijn fans (en dat zijn er veel) overstelpt met fruitmanden en bloemen en kaarten. De vraag hoe Peter met een gebroken rib en een ingeklapte long zo lang heeft kunnen doorspelen ligt natuurlijk voor de hand. Peter legt uit dat hij 'moest': 'Na het teleurstellende afgelopen seizoen wilde ik persé mijn kans grijpen. Ik had natuurlijk niet in de gaten dat het zo ernstig was en ik vond het beter om me door de pijn heen te bijten. Uit het elftal stappen zag ik helemaal niet zitten, ik was veel te blij dat ik me kon bewijzen. Op dit ogenblik denk ik natuurlijk alleen maar om zo snel mogelijk weer honderd procent beter te worden. Als dat eenmaal zover is zien ze Peter Boeve weer terug hoor. Ik moet die linksback plaats weer hebbenTrouwens, ik wil graag alle mensen die me een attentie stuurden van hieruit hartelijk bedanken. Hun steun is een geweldige hart onder de riem voor mij.' Wie maakt Ajax' 250 Europa Cupdoelpunt Vorige week woensdag begon Ajax tegen het Ierse Dundalk FC aan een nieuw en hopelijk weer langdurig Europa Cuptoernooi. Europa Cuptoervoetbal en Ajax zijn één en als bewijs daarvoor geldt bijvoorbeeld het aantal Europa Cupwedstrijden dat Ajax tot nu toe speelde. Dat zijn er, inclusief de wedstrijd in De Meer tegen Dundalk, 123! Bovendien neemt Ajax voor de vijfen twintigste keer deel aan een Europa Cuptoernooi een evenement waar het de afgelopen eenentwintig jaar al niet meer ontbreekt. In dit 'jubileum-Europa Cupjaar' zal er ongetwijfeld een andere mijlpaal doorbroken worden. De doelpunten van Frank Rijkaard, Danny Blind, Aron Winteren Frank Stapleton brachten het Ajax-totaal op 248 dus nog maar twee verwijderd van de 250 Europa Cupdoelpunten. Het is best mogelijk dat die mijlpaal aanstaande woensdag 30 september al bereikt wordt. Dan wordt de return in Dundalk gespeeld en misschien weten we dan wie Ajax tweehonderd- vijftigste Europa Cupdoelpunt heeft gemaakt. Wellicht iets voor Johnny Bosman, van de huidige Ajacieden de topschutter. In twaalf Europa Cupduels trof hij elf keer doel. Ajax thuis bij Radio 'Stad' "Ajax Thuis", zo heet het programma van STAD Radio Amsterdam dat 's zondags om half tien vóór iedere thuiswedstrijd van Ajax de ether ingaat. STAD-medewerker Sander Loos coördineert het Ajax-programma waarin naast de nodige bij zonderheden over de wedstrijd van die dag ook interviews met Ajacieden worden uitgezonden. Op iedere zondag dat Ajax thuis speelt in De Meer dus afstem men op 94.3 FM, Stad Radio Amsterdam voor het programma "Ajax Thuis"! Amateurs op bezoek Vanmiddag zal de Gezinstribune weer het domein zijn van ver schillende amateurverenigingen die met hun jongste jeugd een bezoek brengen aan deze thuis wedstrijd van Ajax tegen FC Den Bosch. Ajax verwelkomt de volgende clubs: VVL uit Lind- schoten, SOVA '54, Kapelle en Sportclub Nederhorst. Natuurlijk wensen we alle jonge voetballief hebbers die tegen gereduceerd tarief op de Gezinstribune hebben plaatsgenomen een hart verwarmende wedstrijd toe. Clubs die belangstelling hebben om met hun jeugd een wedstrijd in De Meer tegen gereduceerd tarief te bezoeken kunnen zich wenden tot Inter Football in Ouderkerk aan de Amstel, telefoon 02963-4441 15

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 15