Milan, Real Madrid, Manchester United en Anderlecht de 'zusterclubs1 van Ajax Voor drie van de vier zusterclubs van Ajax, te weten Milan, Real Madrid en Anderlecht staat de komende woensdag in het teken van de return van de eerste Europa Cupronde. Manchester United is geen deel nemer omdat, zoals bekend, de Engelse clubs nog steeds van Europees voetbal zijn uitgesloten als uit vloeisel van het Heijsel-drama. Zowel Anderlecht als Real Madrid hebben een goede uitgangspositie gekreëerd om de tweede Europa Cupronde te bereiken. Anderlecht nam het op tegen een oude Ajax- bekende, Malmö FF, de club die zich overigens kort geleden voor de tweede achtereenvolgende keer kroonde tot Zweeds kampioen. De zekerheid van het kampioenschap gaf de Zweden geen extra kracht want Anderlecht, dat in de eigen kompetitie niet al te fameus voetbalt, won met 1 -0. Doelpuntmaker was Patrick Vervoort. Hij tikte de bal over de lijn nadat Malmö-doelman Möller een schot van het jonge talent Charly Musonda niet onder kon- trole had kunnen krijgen. Een bijzonder uitgang spunt derhalve voor de Brusselaars voor het thuis duel van woensdag. Hét grote duel van twee weken geleden was natuurlijk dat tussen Real Madrid en de Italiaanse kampioen Napoli. Een wedstrijd met als bijzondere bijkomstig heid het feit dat Real in het Bernabeu-stadion moest aantreden zonder de gevreesde, uiterst fanatieke, steun van haar publiek. In spookachtige sferen werd de wedstrijd gespeeld maar het gebrek aan ambiance weerhield de spelers er niet van regelmatig over de schreef te gaan. Ook omdat Napoli tegen de gewoon te in erg behoudend voetbalde had Real verreweg het beste van het spel. In de negentiende minuut kreeg Madrid een strafschop toegewezen door scheids rechter Igna. Napoli-libero Renica gleed verdediger Sanchis onderuit en Michel benutte de penalty. Een kwartier voortijd kwam Real Madrid op de wat veiliger marge van 2-0. Daar was een eigen doelpunt van Fernando de Napoli voor nodig. Real-verdedigerTendilloschootvanaf de rand van het strafschopgebied op het doel maar het been van De Napoli veranderde de bal zodanig van richting dat de uitblinkende Italiaanse doelman Garella kans loos was. Real Madrid speelde in de volgende opstelling: Buyo; Chendo, Solang, Tendillo, Sanchis; Michel, Gallego, Martin Vazquez, Gordillo; Butragueno, Santillana. De Mexicaanse topschutter van Real Madrid, Hugo Sanchez was er vanwege een schorsing niet bij en zijn plaats werd ingenomen doordeoude rotSantilla- na die meteen de aanvoerdersband mocht dragen. Hij speelde niet de hele wedstrijd maar werd kort voor het einde vervangen doorde jonge, snelle, spits Paco Llorente. In tegenstelling tot het Bernabeu-stadion zal het San Paolo-stadion van Napoli over drie dagen wel tot aan de nok toe gevuld zijn met voetballiefhebbers. Dan zal blijken of het in topvorm verkerende Real Madrid is opgewassen te gen de Napolitaanse furie onder leiding van Diego Maradona en de Braziliaan Careca. Milan De Italiaanse vertegenwoordigers in Europa deden het in de heenwedstrijden over het algemeen erg matig. Milan maakte daar, ondanks alle goede bedoe lingen, geen uitzondering op. Het toch niet al te ster ke Sporting Gijon stuurde de Milanezen met een 1 -0 nederlaag terug naar Italië en voor het aanvalskoppel Gullit-Van Basten waserweinigeerweggelegd. Mar co werd na 56 minuten zelfs vervangen door Virdis. Vier minuten later lag de winnende goal vanSporting in het Milan-netje. Een geweldig afstandsschot van aanvaller Jaime was Milan-doelman Galli te machtig. Ook omdat het gevaar van een tegendoelpunt altijd aanwezig is wordt het voor Milan aanstaande woens dag een allesbehalve makkelijke klus om de volgende ronde te bereiken. Zeker is wel dat Milan voor een uitverkocht stadion speelt. Alleen.... Milan speelt niet in het eigen San Siro-stadion. De club kreeg van de UEFA een straf vanwege ongeregeldheden op de tribunes in het laat ste UEFA Cuptoernooi en moet de eerste twee thuis wedstrijden op Europees niveau op minstens vijfhon derd kilometer van Milaan spelen. Milan koos het zuidelijk gelegen Lecce als domicilie. Vandaag speelt Milan de uitwedstrijd tegen Cesena en vandaar is het niet zo heel ver meer naar Lecce. Milan spekuleert ook op de warmbloedigheid van de Lecce-supporters en het stadion 'via del Mare' is al volledig uitverkocht. Zoals gezegd speelt Milan vanmiddag de uitwedstrijd tegen promovendus Cesena. Real Madrid trad gister avond aan in- en tegen Las Palmas en Anderlecht speelde gisteravond om acht uur de uitwedstrijd te gen Winterslag. Manchester United Manchester United ziet het Europese voetbalgebeu- ren met lede ogen aan. Maar het kan zich natuurlijk troosten met de vele topwedstrijden die het in de eigen Engelse kompetitie kan spelen. Gisteren stond er zo'n fantastische topper op het programma. Op Old Trafford, het stadion van Manchester United, na men de Mancunians het op tegen Tottenham Hotspur en dat ziet er natuurlijk altijd goed uit. Beide clubs vertoeven in de hoogste regionen van de Engelse League en zijn op jacht naar het zo glanzend gestarte Queens Park Rangers. 13

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 13