I middenvelder heeft bij Ajax een kontrolerende taak, tenminste die twee die aan de buitenkant spelen, zoals Jan en Arnold. Die moeten de mensen voor en achter zich beter laten functioneren. Daar is veel inzicht en feeling voor nodig. Zoiets komt met de jaren en daarom heb ik nog de tijd'. Voorlopig zullen we 'Schippie' dus nog als buitenspeler aan het werk zien. Het veld breed houdend, zijn tegenstander opzoekend en dan die fantastische voorzet versturend. Dat lukt niet altijd en daarom wordt er wel geschreven dat je vóór of tégen Van 't Schip moet zijn. Maar de mensen die tegen hem zijn kunnen toch niet ontkennen dat het écht genieten geblazen is als de akties van deze stijlvolle buitenspeler lukken. heeft in drie jaar toch iets moois opgebouwd, samen met ons natuurlijk. Nu vallen er twee spelers weg en in de toekomst misschien nog meer. Op die manier blijf je bezig. Voor Frankie is er veel belangstelling en Johnny Bosman's kontrakt loopt af aan het einde van het seizoen. Daar zal ongetwijfeld belangstelling voor zijn. Of ik ook wegga? Mijn kontrakt loopt af. In principe wil ik nog twee a drie jaar bij Ajax blijven. Ik ben nog jong, ik heb het hier naar mijn zin en ik kan altijd nog naar het buitenland. Maar dan zal Ajax het vertrek van enkele spelers wel moeten kompenseren. We hebben de Europa Cup gewonnen en dus aan het succes geroken. Dat wil je minimaal vasthouden en het liefst uitbouwen. Dan moet er dus ook wel een selektie staan waar dat mogelijk mee is'. Middenvelder In het laatste gedeelte van de thuiswedstrijd tegen FC Twente mocht Johnny op het middenveld acteren. Een positie die hij ambieert. Er is hem veel aan gelegen om bij zijn technisch direkteur een stekkie op het middenveld af te dwingen. Van 't Schip: 'Die positie op het middenveld komt er wel. Kijk, ik ben van origine rechtsbuiten. Door bepaalde omstandigheden moet ik zo nu en dan op links spelen. Dat heeft z'n voordelen. Mijn linkerbeen is sterker geworden, de voorzet komt er al veel beter uit. Daarnaast leer je hoe een aanvaller het liefst wordt aangespeeld. Wanneer je hem wél en wanneer je hem niét moet aanspelen. Dat leer ik nu en daar hoop ik in de toekomst mijn voordeel mee te doen. Op welke positie op het middenveld maakt me niet zoveel uit. De meeste mensen denken dat ik een soort spelbepalersrol wil, maar dat hoeft helemaal niet. Ikdenkdatik ook goed kontrolerend kan spelen zoals Arnold nu speelt. Het zal wel een bepaalde aanpassing vergen. Zeker konditioneel. Als rechtsbuiten moet je het vaak van explosieve akties hebben, terwijl je op het middenveld maar in één tempo speelt. Je bent meer aan de bal en dat kost meer kracht. Een 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 5