Johnny van't Schip: AUTOPON 'Mijn toekomst ligt op het middenveld Verkoop en verhuur van nieuwe auto's, 200 occasions (alle merken) en campers. Wij hebben een accessoires-shop en een complete schade-herstel-afdeling. 'Schippie' wordt door Johan Cruijff net zo makkelijk als links- of als rechtsbuiten opgesteld. Johnny vindt dat zelf geen enkel probleem en denkt dat hij er in de toekomst zijn voordeel mee kan doen. Een toekomst die naar hij hoopt op het midenveld zal liggen. Want daar denkt hij zijn kwaliteiten optimaal te kunnen benutten. Van jongs af aan heeft Johnny profvoetballer willen worden. Van 't Schip: 'Zoiets voel je. Toen ik als klein jongetje nog bij NFC in Amstelveen speelde merkte ik al dat ik er bovenuit stak. Bij Ajax waren er weliswaar meer goeie voetballers, maar ook daar behoorde ik in de jeugd tot de uitblinkers. Toen ik 15-16 jaar was kreeg ik veel aandacht van de trainers. Toch een teken dat ze wel wat in me zagen. Ik kwam dan ook al vrij snel bij het tweede en kort daarop bij de A-selektie. Dat was maar goed ook want ik heb van jongs af aan alles op het voetballen gezet en zou niet weten wat ik anders had moeten doen'. Johnny heeft het dus gered bij Ajax en komt wekelijks in de opstelling voor. Evenals spelers waar hij al in de Ajax-jeugd mee voetbalde. Tot voor kort hoorden daar ook Marco van Basten en Sonny Silooy nog bij. Hoe ervaart Johnny het dat spelers waar hij zolang mee heeft samen gespeeld naar het buitenland vertrekken? Goeie collega Van 't Schip: 'Bij Marco heeft iedereen dat al lang van tevoren kunnen zien aankomen. Zijn vertrek is een groot verlies voor ons. Het is een persoonlijkheid in een elftal. Hij heeft uitstraling en kan in z'n eentje een wedstrijd beslissen. Daarnaast was hij voor ons een goeie collega die, waar nodig, altijd zijn medespelers in bescherming nam. Maar hij heeft zoveel kwaliteiten dat hij voor een club als Ajax niet meer te houden was en wij gunnen het hem allemaal dat hij nu bij AC Milaan speelt en er veel geld verdient'. 'Bij Sonny ligt het anders. Dat heeft niemand zien aankomen; plotseling was-ie vertrokken. Sonny is natuurlijk een heel andere voetballer dan Marco. Hij is een goeie prof die altijd doet wat er van hem verwacht wordt. Zijn vertrek is óók een verlies voor het elftal, maar Ajax kan als club zo'n aanbod natuurlijk niet laten lopen. Het is een gigantisch bedrag vooreen verdediger hoor. Je gaat je wel afvragen: Wat blijft er over. Als er steeds spelers verkocht (moeten) worden kan het op den duurte veel kwaliteit gaan kosten en dat kan nooit de bedoeling zijn. Om de selektie op peil te houden zal er dan toch moeten worden aangekocht. Het is allemaal wel jammer. Johan stfift - Stuift r Autopon BV Kollenbergweg 11 Amsterdam-Z.O. IBullewijk) Tel. 020-964964 4 De fraaie stijl van Johnny van 't Schip in beeld gebracht tijdens Ajax-FC Twente MAN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 4