Internationaal nieuws Een ster hervond zijn schittering Miguel Tendillo: erkenning bij Real Madrid Eind juli, begin augustus van dit jaar mocht Nederland zich verheugen in Koninklijk bezoek. Real Madrid, kampioen van Spanje en één van de allergrootste clubs ter wereld, zowel wat betreft organisatie als traditie, koos Nederland uit om zich voor te bereiden op een nieuw en ongetwijfeld zwaar seizoen in de Spaanse 'Primera Division'. Onder meer tegen Vitesse, DS '79 en VVV werden oefenwedstrijden gespeeld, wedstrijden die redelijk, maar ook weer niet fantastisch veel publiek trokken. Jammer en vreemd tegelijk. Het gebeurt toch niet dagelijks dat we in Nederland voetbalsterren van het kaliber Butragueno, Sanchez, Gallego, Gordillo, Michel en Santillana kunnen zien akteren op de groene rechthoek. Naast de gevestigde namen, waaronder we ook die van de Joegoslavische kanjer Jankovic mogen rekenen, draafden ook wat nieuwe gezichten op in het smetteloze wit van Madrid. Paco Llorente, spektakulair losgeweekt van stadsrivaal Atlético, bijvoorbeeld of het briljante middenveld-talent Martin Vazquez. Maar voor de echte voetbal kenners op de tribunes van Vitesse, DS '79 en VVV was de aanwezigheid van een oude maar toch jonge bekende de grootste verrassing. We hebben het over Miguel Tendillo, eens de grootste verdedigende belofte van het Spaanse voetbal die op zijn 21e jaar al 25 interlands achter zijn naam had staan. Een lange, slanke en elegant ogende stopper, een wat meedogenlozer uitvoering van de Italiaanse stopper Collovati. Een jongen ook die imponeerde doorzijn koelbloedigheid en de stijlvolle en atletische wijze waarop hij ook de grote internationale sterren aan banden legde. Zo snel als Tendillo's ster aan het internationale firnament was gerezen, zo snel verdween hij ook. Maar het moet gezegd, dat gebeurde meer door reden van buitenaf dan door eigen falen. Het verhaal 'Tendillo': Gouden tijden bij Valencia Miguel Tendillo Berenguer werd 19 Miguel Tendillo, hier nog in het shirt van zijn oude club Valencia, met aan zijn voeten de gevallen ster van Barcelona, Bernd Schuster

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 19