Hombre v Alastair Dick is klaar om weer te vlammen /iMBbllV Mode W Als de Grote Onbekende stapte hij vorig jaar het Ajax-stadion binnen maar na een paar optredens had hij de sympathie van het publiek al gewonnen: Alastair Dick ('zeg maar Ally'), de kleine, kwikzilveren linksbuiten met de fantastische voorzet 'om de verdediger heen'. Toen de nu 22-jarige Schot de oversteek naar Holland maakte had hij er al een avontuurlijk leven op zitten. Ally Dick pas zestien jaar oud toen de Londense grootmacht Tottenham Hotspur konkurrentie te snel af was geweest en het talentje naar White Hart Lane lokte. Daar mocht Dick rijpen, eerst in de schaduw van de gearriveerde sterren als Steve Perryman, Glenn Hoddle en Garth Crooks, later aan hun zijde. Een trainerswisseling bij de Spurs bracht de loopbaan van de Schotse VEFA-international op een dood spoor en toen na een jaar met veel te weinig kompetitievoetbal plotseling Ajax aan de deur klopte hoefde Ally niet lang te peizen. Nieuwe avonturen in Amsterdam en maar met één doel: bewijzen dat hij mee kon op het hoogste niveau. Dat lukte uitstekend. Ook door het plotselinge wegvallen van Rob de Wit kreeg Ally Dick volop de gelegenheid zijn scherpe, gedurfde dribbel op de linkervleugel uit te voeren en de gretige Ajax-aanvallers in het centrum te voeden met zijn messcherpe, typisch Britse, voorzetten. Natuurlijk, Dick moest vechten voor zijn plaats want ook het ontluikende talent Robbie Witschge had zijn zinnen gezet op het shirt met nummer elf. Maar vechten, daar was ie wel gewend aan geraakt in de bikkelharde Engelse voetbalschool. Ondanks de aanpassingsproblemen die de verhuizing naar een nieuw land met zoveel nieuwe gewoontes onvermijdelijk met zich meebrengt verliep de ontwikkeling van Ally voorspoedig. Tot die noodlottige woensdagavond in oktober. Vlijmscherpe tackle Het Ajax-stadion zit mudje vol want Ajax treedt in de tweede Europa Cupronde aan tegen Olympiakos Piraeus. Een gevreesde maar niet onoverkomelijke tegenstander. De Grieken worden vanaf de eerste minuut onder druk gezet en Ally Dick laat zijn tegenstander een paar keeronnavolgbaarzijn hielen zien. Binnen de kortste keren staat Ajax op 2-0, de Grieken worden overspeeld en moeten de messen slijpen om erger te voorkomen. Een vlijmscherpe tackle van Olympiakos-verdediger Xantopoulos en Ally Dick gaat kermend naar de grasmat. Een wissel is noodzakelijk maar voor het ontbrandde Ajax niet onoverkomelijk, het ritme wordt niet verstoord maar voor de ongelukkige Ally Dick betekent de aanslag het begin van een lange lijdensweg. Er is inmiddels veel water onder de Amstelbruggen doorgestroomd. We zijn nu bijna een jaar verder en een paar weken geleden stónd hij er weer: Alastair Dick, in de basis tegen Sparta. De nachtmerrie is voorbij. Ally Dick: 'Ik herinner het me nog als de dag van gisteren. Alleen had ik niet verwacht dat het zó ernstig zou zijn. Mijn eerste reactie was: mijn knie een beetje verdraaid. Hooguittweeadrie weken, dan ben ik er weer. Het was een enorme schok toen de dokter me vertelde dat het zeker zes maanden zou gaan duren. De volgende dag onderging ik al een kleine ingreep en een week later de 'grote' operatie. Rondjes Toen brak er voor Ally een moeilijke periode aan. 28 I'S Amsterdam, Jan Evertsenstraat 70 0(jjj' Telefoon 020-838558 Alastair Dick: de toekomst ziet er weer zonning uit.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 28