O AC Milan, Real Madrid, Manchester United en Anderlecht de 'zusterclubs' van Ajax Vorige week zondag begon ook de Spaanse kompetitie zodat bijna alle 'zusterclubs' van Ajax nu aan de slag zijn. Alleen Milan laat nog even op zich wachten. Daar is de eerste fase van de Bekerkompetitie in volle gang. Op 13 september gaat het Italiaanse kompetitie-spektakel werkelijk van start. Real Madrid Real Madrid begon de Spaanse kompetitie zondag met de uitwedstrijd tegen Cadiz (0-4) en dit weekend speelt de witte brigade van. Leo Beenhakker in het Bernabeu-stadion tegen Sporting uit Gijon. Het betekent voor Carlos Alonso, beter bekend onder de naam Santillana, het zestiende seizoen voor Madrid. In 1971 werd Santillana als negentienjarige spits overgenomen van Racing uit Santander. In dat jaar maakte Santillana op aandrang van de toenmalige Madrid-voorzitter Santiago Bernabeu, deel uit van een omvangrijke stransfer. Real Madrid was vooral geïnteresseerd in de aankoop van Racing-buitenspeler Aquilar en doelman Corral en in de 'deal' werd ook de nog jonge Santillana betrokken. Een groots moment natuurlijk voor de jonge, klassieke centrumspits die geboren werd in Santillana de la Mar en daaraan zijn bijnaam overhield. Voor Madrid speelde Santillana 449 wedstrijden en kwam hij 182 keer tot scoren maar nu, op 35-jarige leeftijd, wil Santillana nog niet van opgeven weten. Ik neem genoegen met een plaats op de bank maar trainer Beenhakker weet dat wanneer hij een beroep op mij moet doen ik er altijd zal zijn. Hoewel Santillana een echte middenvoor was (en is) valt op dat hij nog nooit Spaans topscorer werd. Als jong talent bij Racing, in detweededivisie, lukte hem het wel om zo'n titel te pakken. In juni, wanneer de 56-voudige international definitief met voetballen stop zal het internationale voetbal een grote persoonlijkheid verliezen. Anderlecht Onze vrienden uit Brussel speelden het afgelopen weekend de eerste Bekerronde. Een Bekerronde die in België de nodige verrassingen bracht. Koploper FC Antwerp liet zich verrassen door de vierde klasser ('Bevordering' noemen de Belgen die divisie) Libramont. Het werd 3-1 en de ploeg van George Kessler is weer een illusie armer. Racing Jet, de derde club uit Brussel, werd ook uit het Bekertoernooi geknikkerd. Van Looi Sport werd met 2-1 verloren. Anderlecht speelde 'op verplaatsing' bij Diest en dat bleek een allesbehalve makkelijke opgaaf voor de kampioensploeg. Nipt werd er gewonnen (2-1) dankzij een laat doelpunt van spits Eddy Krncevic. Gisterenavond werd er in het Constant Vandenstock-stadion een echte derby gespeeld: Anderlecht-RWD Molenbeek. AC Milan Het AC Milan van Marco van Basten en Ruud Gullit doet het in de Italiaanse Bekerkompetitie erg goed. Het Nederlands duo scoorde regelmatig en vorig weekend was Van Basten de grote man. Tegen Monza zorgde Marco voor beide rood-zwarte treffers. Opvallend was dat DE VOETANGEL A. J. BOIJENK Y transportbedrijf koerier en besteldienst Dagelijkse lijndiensten door heel Nederland Schoonmaakbedrijf Breko B.V. Hollander B.V. Carlos Alonso, bijgenaamd 'Santillana', zes tiende seizoen voor de 'Koninklijke'. sinds 1626 Tolgaardershuis, Herberg. Uitspanning gemoedelijke gastvrijheid in een prachtig polderland DIVERSE SPECIALITEITEN VOOR LUNCH EN DINER Ronde Hoep Oost 3 - Ouderkerk a.d. Amstel - Telefoon 02946 - 1373 keuken geopend van 12 tot 22 uur woensdag en donderdag gesloten Loodgieters- en elektriciteitsbedrijf Onderhoudswerken Aanleg C.V.-installaties Grote collectie verlichting, sanitaire installaties, gasverwarming elektrische huishoudelijke apparaten landelijk erkend gas- en water-Installateur Rijnstraat 125, Amsterdam, Tel. 020-445191/448744 B Schiermonnikoogstraat 4 Amsterdam tel. 020-320207 Gespecialiseerd in spoedopdrachten op één dag gehaald en gebracht 24 uur service Dagelijks en periodiek schoonhouden Glazenwassen Industrielereiniging Brand en Roet reiniging Gevel reiniging Tapijt reiniging Hoofdkantoor Bongerd 79, Lelystad, tel. 03200-22798 Van Ostadestraat 189, Amsterdam, tel. 020-622365 Waalstraat 31, Nieuwegein, iel. 03402-62479 Reiniging van alle soorten opslagtanks, riolen, putten, kolken, vetvangers, waterzuiveringen etc. Tevens algehele verzorging voor het opruimen en de vernietiging van chemische afvalstoffen Vacuümwagens, hogedruk water- equipment, rioolinspectie met T.V.-camera's etc. Dag en nacht bereikbaar! Kantoor: 020-132973, privé: 020-925142 Boylestraat 5, Amsterdam

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 25