1 Ij Ls SMIT SPORTPRIJZEN In Vervolg van pagina 15 niveau wat onder dat van Portu gal." U bent bijna twee maanden aan het werk bij Matra. Hoever bent u met het overbrengen van uw voetbalideeën op het elftal? Artur Jorge: "We werken er elke dag aan en zo langzamerhand zie ik de patronen die ik wil zien. Matra speelt nu volledig anders dan toen ik hier kwam. Anderhal ve maand is niets en er moet nog veel gebeuren maar de grote lijnen zijn al zichtbaar. Iedere coach heeft zijn eigen speelstijl en het is onmogelijk om kortweg aan te geven hoe ik wil dat mijn ploeg voetbalt. Daar kan je uren, dagen over praten. Het belan grijkste is een technische basis en een grote spelvreugde. Wan neer voetballers de kans hebben creatief, met fantasie te spelen hebben ze plezier in hun vak en leveren ze de beste prestaties. Natuurlijk, je bent ook afhankelijk van bijvoorbeeld de tegenstander en bij Matra ligt het technische niveau nog niet zoals ik het wil. Maar we zullen aanvallend moe ten spelen omdat het publiek dat wil. Wanneer de mensen weten dat we aantrekkelijk voetbal spe len komen ze naar het stadion en dat is het belangrijkste. Ik hou van een elftal waarin de spelers niet plaatsgebonden zijn. Bij ons zijn er een paar die dat kunnen maar het vergt tijd om dat in het hele elftal te brengen. In de aanval mis ik bovendien een speler die op de vleugel uit de voeten kan, eentje die de achterlijn kan halen. Pierre Litt- barski is terug naar Duitsland en dat maakt het er niet makkelijker op..." U kon geen invloed hebben op het aankoopbeleid. Is dat een groot nadeel? Artur Jorge: "Natuurlijk. Ik kan ook niet veranderen want in Frankrijk mag je maar twintig spelers op de loonlijst hebben. We zitten nu, na het vertrek van Littbarski, op negentien. In de praktijk moet ik het dus met deze negentien doen. Voor die ene open plaats wil ik een voetballer die van alles kan. Eén die tech nisch uitstekend is en op meer dere plaatsen kan spelen. Hij moet kunnen aanvallen en verde digen, kollektief kunnen spelen én een verrassende aktie in huis hebben. Ik weet dat zo'n speler niet makkelijk te vinden is, mis schien vraag ik ook wel teveel maar we gaan toch proberen zo'n komplete voetballer te ko pen. Frank Rijkaard zou een spe ler zijn die perfekt voldoet. Ik ben erg gecharmeerd van hem en hij past uitstekend in mijn voetbal filosofie." Wat is het doel dat u dit jaar met Matra nastreeft. Parijs wil maar één ding: een kampioenschap. Artur Jorge: "Onmogelijk. Dat is natuurlijk teveel gevraagd. Vorig jaar eindigde vrijwel ditzelfde elf tal op een dertiende plaats dus een kampioenschap is onmoge lijk. We gaan dit jaar proberen de aansluiting met de top te krijgen, we moeten bovenin de midden moot eindigen. Maar in wezen moet er dit seizoen gebouwd worden aan het Matra Racing van volgend jaar. Nu moeten de fundamenten gelegd worden voor de ploeg die volgend jaar om de hoogste plaatsen en Euro pees voetbal moet spelen." Fidelio Eetcafé 't Deurtje AMSTERDAM AALSMEER 24 Amper door Ajax ingelijfd maakte Hennie Meijer al terdege kennis met het fenomeen 'internationaal voetbal'. Hier zien we Ajax' nieuwe aanwinst in een lijf aan lijf duel met Torino-verdediger Ezio Rossi. Ouderkerk - Amstelzijde 51 tel.: 02963-3732 Keuken open van 12.00-14.30 uur en van 17.00-22.00 uur Zaterdag en zondag: vanaf 17.00 uur dinsdag gesloten. n nassaukade 351 tel. 020-129954 aalsmeerderweg 314 tel. 02977-23166

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 24