■nmodore c Profiel van: Dennis Bergkamp Het vorig jaar schoot Dennis Bergkamp als een komeet omhoog aan de roodwitte voetbalhemel. Vooral zijn fantastische wedstrijd in de kwartfinale van het Europe Cuptoernooi, thuis tegen Malmö FF, staat menigeen nog helder voor de geest. Alle schijnwerpers werden toen op het Ajax-talent gericht en dat doen we in dit profiel opnieuw. Naam: Dennis Bergkamp Geboren: 10 mei 1969 in Amsterdam Burgelijke staat: niet getrouwd en ook nog geen verkering Opleiding: Ik heb 5-VWO afgemaakt en doe nu een studie fysiotherapie Lengte: 1.85 m. Gewicht: 75 kg. Vroegere club: Wilskracht SNL Bij Ajax vanaf: mijn twaalfde jaar Trainers: Alle Ajax-trainers, Borman, De Groot, Kohn, Van der Hart, Bruins Slot, Cruijff, Hulshoff en Haarms. Eredivisie-debuut: Ajax-Roda JC, 2-0 Favoriete positie: rechterspits Hoogtepunt: in karrière: De Europa Cupfinale in Athene tegen Lokomotive Dieptepunt in karrière: De 1 -0 nederlaag vorig seizoen tegen PSV Mooiste stadion: Nou Camp van Barcelona Favoriete muziek: Alles wat een beetje 'in' is Lievelingsgerecht: biefstuk Straganoff met doperwtjes Favoriete voetballer: Glenn Hoddle Favoriete club: Ajax Hekel aan: Bloedhitte en droge, harde velden. Het liefst speel ik op een wat natte grasmat. Favoriete TV-programma: Cosby-show en 'Baas in eigen huis' Best sportman: Robbie de Wit, vanwege zijn karakter en doorzettingsvermogen Moeilijkste tegenstander: Knel van Sparta. Die beperkt zich niet alleen tot verdedigen, je kan zien dat het eigenlijk een aanvaller is. Beste film die je zag: The Good, the Bad and the Ugly Grootste sociale misstand: kleine criminaliteit Waardoor ben je ontroerd: Tja... als de 'wave' door het stadion gaat lopen de koude rillingen me over mijn rug Beste eigenschappen: Ik weet nietof ikdieheb. Laatikdatmaar aan anderen over om te laten beoordelen Slechte eigenschappen: Ik ben af en toe nog te lief. Ik moet soms meer van me afbijten Bijgelovig: nee Wie wordt landskampioen: Ajax Wat doe je na een wedstrijd: Als ik geen huiswerk hoef te maken lig ik het liefst languit voor de TV Hobbies: luisteren naar muziek en wat lezen Voorspelling van Ajax-FC Twente: 3-0 23 Dennis Bergkamp, het jonge aanvallende talent van Ajax, in aktie tijdens de vorig seizoen gespeelde kompetitiewedstrijd tegen Excelsior.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 23