Je Restaurant be Meerpaal aanval en de grote leider van zijn ploeg. Enfin, we kennen de Franse international van Spaan se geboorte wel. In het doel keept Olmeta (helemaal in het rood gestoken) betrouwbaar en verdedigend verzorgen Philippe Mahut, Loïc Perard en Jean-Luv Magueresse de mandekking. Op het middenveld valt het glanzend kale hoofd van Alim Ben Mabrouk op. Hij is de 'zekering' van Matra die veel van positie wisselt met Fernadez, regelmatig ballen verovert en heel weinig balverlies lijdt. De andere mid denvelders zijn Umpierrez, Bruno Germain en het linksbenige talent Thierry Fernier. Voorin ontbreekt de Uruguyaan- se kanjer Enzo Francescoli he laas. Zijn vervanger is de oude, sluwe vos Merry Krimau. Aan koop Gerard Buscher valt op door zijn uitstekende kombinatie- vermogen met Luis Fernadez. Hij weet uitstekend ruimte voor zich zelf te creeëren maar komt te weinig aan venijnige individuele akties toe. Het blijft 0-0 ondanks een paar mooie kansen maar de Parijse aanhang is toch tevreden. Hun Matra Racing blijft ongeslagen en klimt op naar een gedeelde derde plaats. Artur Jorge Na de wedstrijd hadden we een gesprek met Artur Jorge, de 41- jarige trainer-coach van Matra die voor twee jaar tekende bij 'ciel et blanc'. De overgang van Artur Jorge van Porto naar Parijs kwam als een verrassing. Waarom die stap naar het Franse voetbal? Artur Jorge: "Al een paar maan den voordat we met FC Porto de Europa Cup wonnen was er kon- takt met Matra Racing. Bij FC Porto had ik er drie mooie maar zware jaren opzitten en ik vond de tijd rijp om te veranderen. Ik realiseerde me dat ik bij Matra Racing veel goed werk kon doen. Ik moet hier een elftal neerzetten dat over twee, drie jaar zich moet kunnen meten met de top. Toen ik bij Porto begon had ik een goed elftal, toen ik er wegging had ik er, naar mijn mening, het beste elftal van de wereld. Mijn taak was misschien wel vol bracht, vandaar de stap naar Matra. De onderhandelingen ver liepen heel vlot en het kontrakt was na de Europe Cupfinale snel getekend." De verschillen tussen het Portugese- en Franse voetbal moeten aanzienlijk zijn. Artur Jorge: "Het is moeilijk in een paar zinnen uit te leggen hoe het Portugese voetbal in elkaar zit. In Portugal zijn er, net als in Nederland, een paar clubs die de dienst uitmaken. De on derlinge verschillen met de rest zijn groot. Hier in Frankrijk is er meer evenwicht. Kijk maar naar de ranglijst, het verschil tussen de top en de onderste ploegen is niet zo groot. In Frankrijk wordt offensiever gespeeld dat in Por tugal, juist omdat de clubs meer aan elkaar gewaagd zijn. Er zijn minder ploegen die met zwaar verdedigend voetbal hun punten moeten pakken, in de Franse kompetitie krijg je de kans om te spelen al ligt het technische Zie verder pagina 2411 Noordeinde 78a Restaurant 1121 AG Landsmeer Telefoon 02908-3381 Heeroaal Vooruwzakenlunches, j recepties en diners 1 ■*- 1 atelreservermg gewenst Iedere dag geopend de keuken van 12.00 tot 22.00 uur f 15 "S** mrm. I mm». MOM Mimtl De selektie van Matra Racing met op de voorste rij v.l.n.r.: Tusseau, Debu. Littbarski, Le Magueresse, Lafargue, Olmeta, Krimau. Bureau, Paz, Francescoli en Umpierrez. Midden: trainer-coach Artur Jorge, Pererd, Fernier, Blodeau, Germain, Mahut, Hageman, trainer Lawniczak, fysiotherapeut Carpentier en manager Hauss. Achterste rij: trainer Troch, Murati, Ben Mabrouk, Fernandez, Bossis, Buscher en Darcy.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 15