li) uiillem/ VOOR SPORTIEVE PRESTATIES: uto i/eeneman HIER BLIJFT U TOCH OOK NIET MEE DOORVOETBALLEN?! E Penarol, toch in de kompetitie FC Twente de voldoening van een puntje mocht smaken, op 7 mei 1985, was dat ook al met merkwaardige cijfers: 4-4. Sinds 1975 werden in totaal bij Ajax-FC Twente niet minder dan 68 doelpunten gescoord, een gemiddelde van ruim zes per wedstrijd. En zo een goeie hebben we hier al een tijdje niet gehad... Evert Vermeer Ajax—FC Twente, de laatste keer Bijna elf maanden geleden, om precies te zijn op 30 november 1986, vormde De Meer het decor van de laatste ontmoeting tussen FC Twenteen Ajax in Amsterdam. Veel konden de Twentenaren het sterk spelende Ajax toen niet in de weg leggen in wat de wedstrijd van Johnny Bosman genoemd kon worden. Beide aanvallers namen gezamenlijk de Ajax- produktie van 4 goals voor hun rekening. Scheidsrechter Martin Banner was de man die de spelers in toom hield (zonder te veel moeite) en Ajax en FC Twente kwamen voor 13.529 toe schouwers in de volgende formaties in het veld: Ajax: Menzo; Blind, Spelbos, Rijkaard, Witschge; Bosman (82e Winter), Wouters, Mühren; Van 't Schip, Van Basten, Tiainen (57e Silooy). FC Twente: Snelders; Rutten, Pouls, Koopman, Bosch, Paus, F. ten Caat (46e Bleuming), Willems, Groeleken (57e Lipponen); Th. ten Caat, Wilson. De Uruguyaanse topclub Penarol (de ouderen onder de lezers herinneren zich wellicht de fantastische Penarol-spits Spencer) verkeerde de laatste jaren in grote financiële moeilijkheden. De schulden liepen zo hoog op dat de club uit het betaalde voetbal dreigde te raken. Penarol had, hoewel het ook vorig jaar landskampioen werd, een grote schuld en een reglement in de statuten van de Uruguyaanse voetbalbond bepaalt dat een club die en seizoen afsluit met een tekort het jaar daarop niet aan de kompetitie deel mag nemen. Penarol stond onder meer bij ex- spelers, trainers en medewerkers van de club voormeerdan 83.000 US Dollar in het krijt. Penarol kreeg twee maanden de tijd om de schulden te vereffenen anders zou het uitgesloten worden van de kompetitie 1987-1988. Een inzamelingsaktie onder de welgestelde leden van de club bracht dat bedrag op tafel zodat Penarol op 24 augustus jJ. normaal de eerste kompetitie wedstrijd tegen de nummer twee van vorig jaar, Progreso) kon spelen. Het scoreverloop: 9e Van Basten 1-0 35e Bosman 2-0 47e Van Basten 3-0 59e Bosman 4-0 Opvallend was de positie die Robbie Witschge innam. Johan Cruijff posteerde Witschge namelijk als linksbuiten nadat hij daarin het elftal van Ajax-2aleen paar keer 'geoefend' had. Ook als linkerverdediger deed Witschge het uitstekend. V bondentechniek b.v. «r>» Amstelveenseweg 288-290,1075 XX Amsterdam, Tel. 020-645660 Polderweg 104,1093 KP Amsterdam, Tel. 020-650551 11 Nee, natuurlijk niet! U kijkt regelmatig of uw voetbal schoenen nog wel in orde zijn; de noppen voor vol doende grip op het veld zorgen, enz. Maar kijkt u wel eens naar de banden onder uw auto? Kunt u er nog veilig mee doorrijden? Laat ons er eens naar kijken; wij zien wat u niet ziet en helpen u veilig verder. 5 Minuten 1 kop koffie en u weetalles, voorniets! Jan van Galenstraat 4 (Centrale Markt) AMSTERDAM Tel. 020 - 822238823427

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 11