DIT IS JOHNNY VAN 'T SCHIP Johnny van't Schip gaat alweer zijn elfde seizoen als Ajacied in. Na eerst in het Amstelveense NFC een balletje te hebben getrapt kwam hij in de Ajax-jeugd terecht om daar snel door te stoten naar het eerste elftal. Onder de bijnaam "De Tulp" maakte hij op de rechtervleugel furore maar tegenwoordig speelt hij met hetzelfde gemak aan de linkerkant. Ook als international maakte Johnny al zijn opwachting. Na zijn debuut in de wedstrijd tegen Schotland in Eindhoven op 29 april 1986 kwam hij in zijn tweede wedstrijd voor Oranje, tegen West Duitsland, al tot scoren. Iets wat hij volgens hemzelf en vele anderen nog steeds té weinig doet. Scoren doet John van 't Schip in ieder geval wel met dit profiel. Naam: Johannes Nicolaas van 't Schip Geboren: 30 december 1963 te Fort St.John in Brits Columbia, Canada. Burgelijke staat: ongehuwd, samenwonend met Danielle. Opleiding: Na de MAVO heb ik nog een jaartje HAVO gedaan maar daarna besloot ik alles op het voetbal te gooien. Lengte: 1.82 m. Gewicht: 72 kg. Vroegere club: NFC. Getraind onder: Cees Groot, Dick de Groot, Aad de Mos, Kurt Under, Hassie van Wijk, Spitz Kohn en Johan Cruijff. Bij Ajax sinds: 1976. Eredivisiedebuut: 6 december 1981, Ajax-Haarlem, 4-1. Twintig minuten voor tijd viel ik in tijdens de wedstrijd die beroemd is vanwege de terugkeer van Johan Cruijff bij Ajax. Favoriete positie: liefst rechts of centraal op het middenveld. Hoogtepunt in karriere: het winnen van de Europa Cup voor bekerwinnaars. Dieptepunt: een hernia die me zo'n elf maanden uit het veld hield. Mooiste stadion: Camp van Barcelona. Favoriete voetballer: Johan Cruijff. Favoriete club: die heb ik niet echt, maar Real Madrid is wel een indrukwekkende club. Beste sportman/sportvrouw: Ivan Lendl en Maradona bij de mannen en Nellie Cooman bij de vrouwen. Moeilijkste tegenstander: hangt meer van mijzelf af dan van de tegenstander. Tegen De Jong van Roda JC had ik het vorig jaar erg moeilijk. Favoriete muziek: van alles wat. Van Madonna tot de Simple Minds, van Cock Robin tot Cyndy Houston. Lievelingsgerecht: ik vind alles lekker, vooral een degelijke Hollandse pot. Favoriete TV-programma: Bill Cosby - Family Ties en de sportprogramma's. De beste film: ik vind veel films goed. Laatst vond ik Lethal Weapon erg goed. Grootste misstand: voetbalvandalisme, dat is grote waanzin. Wat ontroert je: nou wanneer iknee laat ik zeggen dat ik de reakties van de supporters na onze Europa Cup winst te gek vond. Daar kreeg ik kippevel van. Beste eigenschap: ik heb niet zo gauw ruzie, ik ben makkelijk, maar voor sommige mensen kan dat wel eens irritant zijn. Slechtste eigenschap: wat het huishouden betreft ben ik een ramp. Bijgelovig: nee. Hobbies: niet echt. Een beetje tennissen en het volgen van andere sporten. Wat doe je na de wedstrijd: meestal gaan we met wat jongens en de vrouwen wat eten in de stad en daarna naar de film. Je voorspelling voor Ajax-DS'79: DS is goed gestart en ze zijn nog fris. Maar als het meer meezit dan tegen Roda JC moeten we toch met vier goals verschil kunnen winnen. Ajax had aan Roda JC een hele kluif en dat wordt geïllustreerd door de moeizame wijze waarop Johnny van 't Schip zich ontworstelt aan de greep van Roda-nieuweling Alfons Groenendijk. 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 7