t VEN, net als Ajax, heel sterk op de vierkante meter De Verenigde Spaarbank doet meer. VEN Groothandelcentrum Internationale Versmarkt KORT NIEUWS voor Horeca, Detail en Grootverbruik Weesperstraat 124- Ind.terrein Verrijn Stuart info 907061 21 De Peter Shilton-story De "Peter Shilton-story" wordt voortgezet. 37 jaar is de doelman van het nationale elftal inmiddels en deze zomer stond hij in het middel punt van de belangstelling. Na vijf jaar het doel van Southampton te hebben verdedigd komt Shilton dit seizoen uit voor Derby County. Derby promoveerde vorig seizoen naar de eerste divisie en had anderhalve week geleden een uitstekende seizoenstart. Luton Town werd in Derby met 1-0 verslagen. Dat lijkt Shiltons keuze voor de promovendus te rechtvaardi gen. Manchester United en Arsenal hadden immers ook gedongen naar de keeperstalenten van Shilton. "Dat ik voor Derby heb gekozen heeft niets te maken met een mindere ambitie, zoals wel is gesuggereerd", zegt Peter Shilton, "En dat zal dit jaar bewezen worden. Derby is een club met uitstekende vooruitzichten, we zullen niet tevreden zijn met een bijrol. De spelers zijn goed en bovendien staat de hele stad achter ons." Peter Shilton tekende voor drie jaar bj de "Rams". Eerder kwam hij uit voor Leicester City (1965-1975), Stoke City (1975-1978), Nottingham Forest (1978-1982) en Southampton (1982-1987). Het plezier van Platini Wie de wedstrijd tussen de Engelse League-selektie en "De rest van de wereld" heeft gezien kon intens ge nieten van de fantastische kwaliteiten van Michel Platini. Aan het eind van het afgelopen seizoen stapte de Franse voetbalkoning van zijn troon, murw van de ontstellend zware voet baljaren die hem tot louter toppresta ties noopten. WK 1982, EK 1984, WK 1986, kompetitiestress in Italië, Europese successen met Juventushet sloopte Platini die moe de briljante voeten te ruste legde. Op Wembley had "Monsieur Plus" nog nooit gespeeld en, gevoelig en ambitieus als hij is, de verleiding om eens in het voetbalwalhalla te akteren kon hij niet weerstaan. Een beetje extra training was genoeg om Michel Platini, samenspelend met Diego Maradona, te laten uitgroeien tot de beste man van het veld. Het publiek kon met gemengde ge voelens genieten van zijn prachtige traptechniek, maatgevoel en inzicht. Inderdaad, met gemengde gevoe lens. Want aan de ene kant speelde het genot van het moment, aan de andere kant de trieste wetenschap Chinees-Indisch bar restaurant 'Goed dineren van originele recepten exclusief uit onze keuken' Nederhoven 3, 5-7 (hoekv. Boshuizenstraat) Amsterdam-Buitenveldert. Telefoon 020-426806/447372 Elke dag geopend 11.30 tot 22.00 uur, ook voor uw zakelijke DINEÉS. dat het slechts eenmalig was. "Grappen als de wedstrijd van van daag vind ik heel leuk", reageerde een stralende Platini na afloop. "Ik heb verschrikkelijk veel plezier be leefd. Maar dat wil niet zeggen dat ik er over peins om me weer serieus met kompetitievoetbal te gaan bezig houden. Zelfs niet wanneer me duidelijk wordt gemaakt dat ik het nog kan en een ovatie van het publiek krijg. De volgende plezier- wedstrijd is in oktober. Dan speel ik in Bordeaux een erewedstrijd voor Bernard Lacombe en hopelijk zullen er meer van zulke wedstrijden volgen." Dat is het ook voor ons, voetballief hebbers want om Platini met plezier en enthousiasme te zien spelen blijft een genot.- Heeft Michel Platini ooit eens in het Ajax-stadion gespeeld? verenigde spaarbank

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 23