FEI3DI? II ÊMÊBBSk SUZUKI EEN R4A4ZEND KNAP KARRETfE. AUTOBEDRIJF VAN DEINUM BV EEN NIEUWE TIGANA x%\ Made in Zaire Drukkerijen b.v. 14 Jan van Galenstraat 113-115 AMSTERDAM Telefoon 020-831956 Scharrelend naar de dug-out in het veel te grote trainingspak lijkt hij meer op een B-junior die per ongeluk bij de grote jongens terecht is geko men dan op een volwaardige Anderlecht-speler. Op de spelers- bank lijkt hij zich te willen verschuilen achter de brede ruggen van zijn il lustere bank-genoten. Maar zijn zwar te ogen schitteren van brandend ver langen. Verlangen naar de bal, het gras, de uitdaging van het duel, het genot van de geslaagde pass. Op de bank, hoe veilig ook voor falen, voelt hij zich gevangen. De wedstrijd Anderlecht-lnter vordert, maar het trainingspak van de tengere zwarte voetballer blijft aan. Géén te ken van de trainer, geen bevrijding van de onzichtbare ketenen die hem aan de dug-out kluisteren. Zijn git zwarte ogen zoeken onophoudelijk de stadionklok terwijl de benen van gelukkiger spelers voor hem heen en weer flitsen. Zij wél. Het teken van de trainer, en met nog Lekker pittig met puur mager rundvlees. vijftien minuten te gaan, dartelt CHARLES MUSONDA het veld in. Vol verlangen naar, en vertrouwen in het eerste balkontakt. Maar nog voor dat dat een feit is maakt Musonda al duidelijk dat hij iets bijzonders is. Hij straalt iets heel moois uit. Een men geling van kinderlijk plezier en inten se voetbalbeweging. Zo fragiel als-ie is staat hij er, op zijn lange, fragiele benen. Lichtvoetig zet hij aan voor een versnelling, stopt, draait en raakt de bal in perfekte stijl. Een in alle simpelheid prachtig balkontakt met het lenige lijf schitterend in balans. "One-touch" is letterlijk en figuurlijk genoeg om te zien dat Charles Mu sonda een talent uit duizenden is. Hoe weinig hij ook aan de bal komt in het kwartiertje dat hem rest, zijn oorspronkelijke talent is zo helder als kristal. Charles Musonda is een naam die slechts weinigen zullen kunnen thuis brengen. Dat is niet zo vreemd want de net negentien jarige Zairees maakte vorig seizoen pas de immen se stap van het Afrikaanse naar het Europese kontinent. Cercle Brugge was meteen gevoelig voor de voet balparel en koesterde hem met zorg. De negentien kompetitiewedstrijden die Musonda meespeelde met de groen-zwaften werden met zorg ge kozen. De laatste, zware weken van de kompetitie werd Charles' broze ta lent zelfs volledig gespaard, maar toen Cercle-trainer George Leekens, vroeger het tegendeel van raffine ment en technisch vermogen, naar het grote Anderlecht verhuisde nam hij Charles Musonda wél mee. Na de vriendschappelijke wedstrijd Anderlecht-lnter licht Charles Muson da in de katakomben van het Constant Vandenstock-stadion wat van de hem omringende sluier van onbekendheid op. Bescheiden, een beetje timide zelfs, maar toch heel bewust van zijn kwali teiten. "Ik ben vorig jaar naar België geko men, naar Cercle Brugge", vertelt Musonda. "In Zaire speelde ik voor Mufulira Wanderers, niet de grootste club van Zaire, dat zijn Lupopo en Kalamu. Maar ik werd toch geselekteerd voor de nationale jeugdploeg. Na drie wedstrijden in het jeugdelftal van Zai re kreeg ik mijn kans in het A-elftal. Ik werd geselekteerd voor de eind ronden van de Afrika-Cup in Egypte, de strijd om het Afrikaanse kampi oenschap. Ik speelde maar één wedstrijd en die duurde nog heel kort ook. Tegen Kameroen kreeg ik na vijf entwintig minuten de bal keihard in- mijn gezicht en moest ik uitvallen." Je bent nog erg jong. Was het geen gewaagde stap om naar Europa te komen? Musonda:"lk vind absoluut van niet. Het is geen risiko want er is maar één ding wat ik wil: profvoetballer worden. Ik heb toch niets te verlie zen? In Zaire bestaat geen prof voetbal en in België krijg ik de kans. Als ik vier jaar bij Anderlecht kan spelen, wie weet word ik dan een groot voetballer." Was het een verrassing toen je, na je eerste jaar bij Cercle Brugge de kans kreeg om naar Anderlecht te komen? Musonda:"Dat was een enorme ver rassing. Het ging en gaat allemaal zo snel. Toen ik naar Cercle kwam zei den ze dat ik eerst een jaartje op mijn gemak zou moeten wennen in het UEFA-team. Maar ik speelde toch negentien wedstrijden in het eerste, sommigen daarvan zelfs de volle negentig minuten. Dat viel dus al mee en op Anderlecht had ik niet eens gehoopt." Charles, in Nederland kennen we een gezegde: wat goed is komt snel. Hoe goed ben je? Musonda:"Ha, ha, ik weet het niet. Dat is voor anderen om te bepalen. Mijn sterkste punt is het verdelen van het spel, het passen van de bal. Er is een speler die ik als voorbeeld heb. Hij speelt in en voor Frankrijk: Jean Tigana. Ik heb hem heel vaak zien spelen en ik hou van zijn stijl. Zó zou ik willen voetballen op het midden veld. Ik ben een speler die aktief moet zijn, veel aan de bal en veel in beweging. Vanavond tegen Inter werd ik te weinig in het spel betrok ken, ik werd te weinig aangespeeld. Laatst tegen Vitosha Sofia, speelde ik de hele wedstrijd en toen ging het beter. Vanavond was ik te kort in het veld om te kunnen laten zien wat ik kan." Lang genoeg om te laten zien dat Anderlecht een pracht van een zwar te parel in huis heeft: Charles Musonda, een nieuwe Tiga na! m Voor: etiketten, folders, posters, periodieken, showcards, affiches, billboards en fotokaarten Duivendrechtsekade 87-88 1096 AJ Amsterdam Telefoon 020-930865

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 16