uiillem/ VOOR SPORTIEVE PRESTATIES: uho i/eeneman R BLIJFT U TOCH OOK NIET E DOORVOETBALLEN?! bondentechniek b.v. WiVI balans op het middenveld zorgen. Vanavond speelt Milan voor de Beker de uitwedstrijd tegen Como. Real Madrid Zoals gewoonlijk hevelde Real Madrid weer een aantal spelers van het filiaal Castilla over naar de eigen selektie. Tot de aansprekende nieu welingen hoort naast Murcia- verdediger en ex-international Tendil- lo (over hem binnenkort meer) ook de vleugelspits Francisco "Paco" Llorente. Als jeugdspeler doorstond hij indertijd de test bij Real Madrid niet, maar het afgelopen jaar was hij bij rivaal Atlético dé ontdekking van het seizoen. Atlético leek Real te hebben afgetroefd: Llorente die bij Real wordt afgewezen en als Athlefico-speler in het nationale elftal speelt! De Athlético-fans wreven zich in de handen. Maar Madrid lachte het laatst. Men kwam er achter dat door een administratieve nalatigheid Llorente zeer weinig hoefde te kosten. Athlético schrok, probeerde de zaak te redden door Llorente een nieuw kontrakt aan te bieden, maar hij werkte niet mee. Llorente greep zijn kans om toch voor zijn favoriete club te spelen én natuurlijk een pak geld. Paco Llorente maakt deel uit van een bijzonder sportieve familie. Twee van zijn drie broers spelen top- basketball, één, José Luis, maakt zelfs deel uit van de nationale selek tie. Zijn derde broer, Julio kwam dit seizoen van Castilla naar Real Madrid. Van origine is hij centrale verdediger. Aardig is ook dat Lloren te vernoemd is naar zijn beroemde oom, Francisco Gento, maar kwa voetbalstijl komen ze niet erg over een. Gento was links-, Llorente is rechtsbenig. En waar Gento een balkunstenaar met een groot arsenaal aan schijnbewegingen was, is Llorente meer het type René van der Kerkhof: hetzelfde loopje, vóór op de tenen en hoge, wat gekromde schouders. Het liefst wordt Llorente ook in de diepte gelanceerd en gezien het grote aanbod aanvallers bij Madrid lijkt hij voorbestemd om vooral in de uitwedstrijden aan te treden. van Gary Bailey. Deze doelman, lange tijd tweede keus in het Engelse nationale elftal, werd afgekeurd. Vorige week zaterdag startte Man chester United de League met een gelijkspel (2-2) tegen Southampton. Voor de Mancunians scoorde Norman Whiteside twee keer. Komende zaterdag reist Manchester United onder leiding van manager Alec Ferguson af naar Londen. Charlton Athletic is de tegenstander. Anderlecht leder jaar vinden er een flink aantal wisselingen bij Anderlecht plaats. De afgelopen zomer vormde daar geen uitzondering op. Trainer Arie Haan gaf het leiderschap over aan de van Cercle Brugge gekomen George Lee- kens en die beschikt over een selek tie met niet minder dan elf buitenlan ders: Per Frimann, Henrik Andersen en Henrik Mortesen (allen Denen), Arnor Gudjohnson (IJsland), Juan Lo- zano (Spanje), Oliveira (Brazilië), Edi Krncevic (Australië), Kari Ukkonen (Finland), Stephan Keshi (Nigeria), Charles Musando (Zaïre) en de Hol lander Adrie van Tiggelen. Daarvan worden er zes als "voetbal- Belg" beschouwd. Twee "kanjers" vertrokken: Vercau- teren naar FC Nantes en Scifo naar Internazionale terwijl doelman Veke- man naar plaatsgenoot Racing Jet ging en Kabongo het bij het Franse Lyon zocht. Opvallend was het aantrekken van de klasse-doelman Flip de Wilde die een grote konkurrent wordt van Jac kie Munaron. Verder trok Anderlecht de verdediger Keshi en middenvelder Ukkonen van Lokeren aan alsmede international Patrick Vervoort (Beerschot). Over de aankoop van Charles Mu- sonda, een groot Zaïrees talent binnenkort meer. Hedenavond staat de Belgische top per Anderlecht-Club Brugge op het programma. Manchester United Manchester United hield zich opval lend rustig op de transfermarkt. Niet veel spelers maar wel goede, werden er gekocht: De Schotse topschutter Brian McClair (Celtic Glasgow) en de rechterverdediger van het Engelse nationale elftal, Viv Anderson (Arsenal). We weten allemaal dat Frank Staple- ton Old Trafford verliet om zijn goals in de Meer te gaan maken. Minder aangenaam was het vertrek Nee, natuurlijk niet! U kijkt regelmatig of uw voetbal schoenen nog wel in orde zijn; de noppen voor vol doende grip op het veld zorgen, enz. Maar kijkt u wel eens naar de banden onder uw auto? Kunt u er nog veilig mee doorrijden? Laat ons er eens naar kijken; wij zien wat u niet ziet en helpen u veilig verder. 5 Minuten 1 kop koffie en u weet alles, voor niets! Jan van Galenstraat 4 (Centrale Markt) AMSTERDAM Tel. 020 - 822238 823427 Amstelveenseweg 288-290,1075 XX Amsterdam,Tel. 020-64 5660 Polderweg 104,1093 KP Amsterdam,Tel. 020-650551 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 13