Roda JC De seiektie De sterpeler De trainer Naam: Roda JC Opgericht: 27 juli 1914 Stadion: Kaalheide, Kerkrade Kapaciteit: 25.000 Voorziter: W. F. Jense Trainer-manager: Rob Baan Assistent-trainer: Jan Versieyen Elftalbegeleider: Bob Jongen Clubkleuren: geel-zwart Shirtsponsor: Miniware Erelijst: kampioen van Nederland in 1956 (als 'Rapid JC); verliezend Bekerfinalist 1976 (1-0 verlies tegen PSV); deelnemer Europa Cuptoernooi voor Beker winnaars 1976-1977 Topscorer vorig seizoen: Hennie Meijer (19 goals) Eindstand afgelopen seizoen: vierde plaats Uitslag Ajax-Roda JC vorig seizoen: 2-0 Oud-Ajacieden bij Roda JC: Martin van Geel Cijfers afgelopen seizoen: 34 15 9 10 39 51-45 Ernie Brandts (31) Michel Boerebach (23) Pierre Blattler (21) Michel Broeders (20) Jimmy Calderwood (29) Silvio Diliberto (23) Martin van Geel (26) Marco Grassi (23) Frans Groenendijk (23) Michel Haan (20) Eugene Hanssen(30) Servaas Henssen (23) Danny Hoekman (21) Moti Iwanir (23) Paul Janssen John de Jong(21) Michel van der Linden (19) Erik van de Leur (21) Jan Nederburgh (29) Manuel Sanchez Torres (27) Huub Smeets (33) Raymond Smeets (20) Jos Smits (33) Wilbert Suvrijn (24) René Trost (23). De Roda-selektie herbergt veel talent. Wilbert Suvrijn is, zo nu en dan, international en Ernie Brandts en Piet Wildschut zijn dat geweest. Silvio Diliberto is een stijlvolle libero en Alphons Groenendijk een talent. Eén van de opvallendste spelers is de op 27 september 1963 geboren Michel Boerebach. Hij is, evenals Diliberto en Groenendijk, nieuw in Kerkrade maar zijn roem is hem vooruitgesneld. Michel Boerebach is een sterk gebouwde aanvallende middenvelder, die techniek aan doeltreffendheid paart. Zijn afstandschoten bezorgen iedere Eredivisie-keeper de koude rillingen. Gezien deze kwaliteiten is het dan ook niet verwonderlijk dat hij al meerdere malen het Jong-Oranje-shirt om zijn schouders mocht hijsen. Vorig seizoen bracht zijn opvallende spel hem in de belangstelling van Ajax en PSV, maar de vele publiciteit die daaruit voortvloeide hadden een negatieve uitwerking op zijn prestaties. Roda JC stelt ondanks die terugval terecht veel vertrouwen in Boerebach, die dit seizoen aan kan tonen wel degelijk over de nodige kapaciteiten te beschikken. Vorig seizoen baarde Michel Boerebach opzien door in De Meer er met de Man of the Match-trofee vandoor te gaan. De trainer van Roda JC is Rob Baan die bij de Limburgers tevens de funktie van manager bekleed. Dat is niet helemaal volgens zijn eigen ideeën blijkens zijn pogingen een veldtrainer voor het eerste elftal aan te trekken. Aan het begin van vorig seizoen volgde Rob Baan Frans Körver op bij Roda JC. Körver vertrok naar MVV en Baan had er een bewogen derde jaar bij FC Den Haag opzitten. Voordien was Baan werkzaam bij de KNVB als bondscoach. Voornamelijk vervulde hij de assistent-rol maar ook als eind verantwoordelijke man zat hij op de Oranje-bank. De op 1 april 1943 in Rotterdam geboren Rob Baan was als voetballer aktief bij Sparta en RFC. Zijn trainers karrière bracht hem langs Fortuna Vlaardingen en Sparta als jeugdtrainer. Daarop volgde een periode van zes jaar bij FC Den Haag, ook als jeugdtrainer. Als trainer-coach van VVV maakte Baan kennis met het échte werk en in Venlo leverde hij zes jaar uitstekend werk af. Na vijf jaar 'Zeister Bos' kwam Baan weer bij FC Den Haag terecht. Het afgelopen seizoen bereikte Baan met zijn Roda JC een uitstekende vierde plaats in de Eredivisie. Zijn kontrakt met de Kerkeradenaars loopt aan het eind van dit seizoen af. 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 6