HENNIE MEIJER Een snel weerzien met Roda JC 'Ik had het voetballen waarschijnlijk gewoon in me', zegt Hennie Meijer op een gegeven moment. Nu, dat 'waarschijnlijk' kunnen we gevoeglijk schrappen en wat er in zat is er inmiddels helemaal uitgekomen. Wie, zoals schrijver dezes, Hennie Meijer een jaar of vier geleden aan het werk heeft gezien, toen als spits van de Amsterdamse vierdeklasser DJK, zal daar niet echt verbaasd over zijn. Zijn flitsende demarrage, zijn scherpe schot met beide benen, zijn kracht en vooral zijn plezier in het voetballen waren toen net zo opvallen als zijn sterk gebouwde lichaam waarmee hij met speels gemak de tegenstanders van zich af hield. Telstar, Volendam en Roda JC Ondanks een korte flirt in De Meer werd het toen niet Ajax dat Hennie Meijer liefdevol in de armen sloot. Zijn test bij Ajax verliep onder de slechtste omstandigheden en met de mededeling dat Ajax hem in de gaten zou blijven houden stapte Hennie naar Telstar. De gok lukte. Negentien Telstar-doelpunten bewezen dat Hennie een 'realiteit' was, een speler om rekening mee te houden. Dat zagen ze bij Volendam ook en het kostte niet al te veel moeite voor de wijdbroeken om Meijer naar de -toen nog-Eredivisieclub te lokken. Hoewel in het voor Volendam uitstekend begonnen maar desastreus geëindigde seizoen Hennie's persoonlijke score niet verder kwam dan negen treffers ontsnapte de donkere spits persoonlijk de degradatie die voor zijn clubonvermijdelijkwas. RodaJC was de gegadigde en wederom werd Meijers overgang als verrassend beschouwd. De nieuwe uitdaging, spelen bij een subtopper, werd een succes. 'Eigenlijk had ik me al neergelegd bij een seizoen in de Eerste divisie met Volendam', vertelt Hennie Meijer, 'maartoen RodaJC zich meldde én het transferbedrag wilde betalen hoefde ik niet lang nate denken. Spelen bij Roda was toch een sportieve promotie.' Bij het professionelere RodaJC werden nog wat onvolkomenheden van het natuurtalent bijgeschaafd, de ontwikkeling van Meijer verliep razendsnel en unaniem werd hij geprezen als één van de betere spitsen van Nederland. Toch was er wéér verrassing te bespeuren in de reakties van de 'kenners' toen bekend werd dat Ajax zijn oog had laten vallen op Hennie Meijer. Geakklimatiseerd En nu staan we dan aan de openingswedstrijd van het seizoen die Hennie Meijer oog in oog brengt metjawel, Roda JC! De Ajax-selektieisvrij breed maar het zit er dik in dat we Meijer vanavond in aktiezullen zien.Geakklimatiseerd in het Amsterdamse voetbalbedrijf is Hennie inmiddels helemaal. Terugblikkend op de afgelopen weken van voorbereiding zegt hij: 'In het begin viel de training me niet tegen, waarschijnlijk omdat ik niet zo'n lange rustperiode had gehad, vanwege de nakompetitie, en dus niet veel konditie had verloren. Maar toen de trainingsintensiteit zo hoog bleef ging ik dat wel voelen. De laatste twee weken gaat het veel beter, we hebben ook wat meer dat je er langs kwam. Bij Ajax zijn er meer mogelijkheden dus soms denk i k nog te lang na over afspelen óf een persoonlijke aktie. Die fraktie van nadenken kan al fataal zijn. Meestal is de eerste gedachte de beste. Persoonlijk denk ik dat mijn kracht in het één tegen één duel nog beter benut kan worden. Vergeleken met Roda moet je bij Ajax sneller handelen, ledereen is tegen Ajax dubbel fanatiek dus moet je jezelf dwingen om nóg scherper te zijn.' Over Roda JC Het afgelopen seizoen met de enerverende nakompetitie als sluitstuk ligt Hennie Meijer nog vers in het geheugen. Hij denkt ook niet dat de speelwijze van Roda veel zal verschillen van die van vorig jaar: 'Roda' heeft een beetje moeite om het spel te maken en speelt daarom rustperiodes. 'Natuurlijk vragen we Hennie naar de verschillen tussen Ajax en RodaJC. Hennie Meijer: 'Het valt me op dat je als pure spits bij Ajax meer wordt overgeslagen dan bij Roda JC het geval was. Ik zie dat ook wanneer Frank Stapleton in de spits staat. Komt ook omdat één van de vaste Ajax-patronen het vleugelspel is. Ik heb als aanvallende middenvelder gespeeld, dus eigenlijk als een vierde spits maar dan met je gezicht naar het doel toe, en vanuit die plaats kwam ik veel meer aan scoren toe. Ook omdat we bij Roda heel anders speelden dan Ajax zocht ik daar veel meer het direkte duel op. Doordat er meer ruimte was zo'n duel toch vaak een zaak van zestig tegen veertig procent kans in jou voordeel graag wat op de counter. De meeste punten haalden we ook uit, en niet in Kerkrade. Ze hebben goed ingekocht met nieuwe spelers als Sanchez Torres, Diliberto en Boerebach maar misschien missen ze voorin wat echte stootkracht. Nu ik weg ben geloof ik dat Moti Iwanir zich zal waarmaken. Vorig jaar speelde hij niet alles mee maar ik vind het een goede speler, ze zullen van Moti nog veel plezier beleven. Ik ben eigenlijk erg benieuwd naar Roda JC maar ik geloof niet dat ze het ons heel moeilijk kunnen maken. Mijn voorspelling voor Ajax-RodaJC? Ik hou het 4-0 voor óns! 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 5