AJAX-RODAJC Roda JC, óók versterkt Nog voordat het seizoen 1987-1988 werkelijk in alle hevigheid losbarst mag Ajax tegen Roda JC het kompe- titiespits afbijten. Omdat er volgende week wordt deelgenomen aan het prestigieuse Joan Gamper-toernooi in Barcelona is dit duel naar heden verplaatst. Na de altijd enerverende wedstrijden van het Amsterdam- toernooi, het voorbije weekend volgt binnen drie dagen een wedstrijd die beslist de ondertitel "topper" mag voeren. Ajax krijgt namelijk te maken met een van ambitie overlopende ploeg, een ploeg die aan het eind van vorig seizoen de fraaie vierde plaats op de ranglijst net niet wist te verzilveren in Europees voetbal. De nakompetitie, met verve gestart, werd door toedoen van FC Utrecht een gifbeker. Teleurgesteld over de gemiste kans gingen de mannen uit Kerkrade op vakantie. Een korte va kantie want al snel moesten de voor bereidingen op dit seizoen worden gestart. Wat Ajax betreft zal het al gememoreerde Amsterdam-toernooi een uitstekende indikatie hebben ge geven wat betreft de vorm. De voor bereidingswedstrijden werkten naar een climax en de berichten uit het Amsterdamse kamp zijn redelijk opti mistisch. Johan Cruijff verbreedde zijn selektie aanzienlijk en het team straalt behalve de gebruikelijke Amsterdamse flair ook een grote do sis kracht en zelfbewustzijn uit. Dat mag ook wel, als trots bezitter van de Europe Cup voor Bekerwinnaars. Met meer dan normale belangstelling zal het Amsterdamse publiek naar De Meer komen om te zien of de fan tastische prestaties van vorig seizoen herhaald kunnen worden. Johan Cruijff twijfelt daar niet aan. "Het vertrek van Marco van Basten is natuurlijk een aderlating," zegt hij, "maar ik móet zeggen dat Ajax dit seizoen wéér sterker is. De jonge spelers zijn gerijpt en van de nieuwe spelers in de selektie verwacht ik veel. Vooral van de ouderen als Frank Stapleton en Jan Sórensen verwacht ik dat hun ervaring zal bij dragen tot een nog uitgebalanceer- der geheel. Over het vorige seizoen kan ik natuurlijk overwegend tevre den zijn maar in de laatste kompeti tiehelft hebben we te veel punten laten liggen. Daar waren wel aanwijs bare redenen voor blessures en een overladen programma - maar dit jaar moet het punt verlies toch een stuk minder. Ik geloof daarin en als dat gebeurt dan ligt het landskampioen schap ook binnen bereik." Net als Ajax moest Roda JC ook haar topschutter zien vertrekken. Die topschutter zien de Limburgers van daag hoogstwaarschijnlijk weer terug want Hennie Meyer, vorig seizoen met 19 kompetitiegoals de topscorer van Roda JC, speelt nu in De Meer. Uiteraard betekende deze aderlating een gevoelig verlies voor trainer- coach Rob Baan maar gelukkig voor hem investeerde Roda JC het voor Meyer ontvangen geld in de aankoop van nieuwe voetballers. Het lijstje nieuwe Limburgers ziet er niet onaar dig uit: uit het Spaanse Valencia Deze schitterende aktie van Johnny van 't Schip stamt uit dé wedstrijd Ajax-Roda JC in het seizoen 1985-1986. Roda - verdediger Jos Daerden, tegenwoordig uitkomend voor het Antwerpse Beerschot, kan ternauwernood voorkomen dat 'Schippie' hem door de benen speelt. Op die 22e september 1985 was er voor de Limburgers echter geen houden aan. Ajax won na een vlekkeloze wedstrijd met 6-0, de op één na hoogste zege van de Amsterdammers op Roda JC dat een jaar eerder met een 7-0 nederlaag terug moest naar het bronsgroen eikenhout 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 3