PROFIEL VAN DANNY BLIND DEVOBJANGBL A. J. BOIJENK Dagelijkse lijndiensten door heel Nederland Hollander B.V. Schoonmaakbedrijf Breko B.V. Danny Blind, rechterverdediger van Ajax, is het eerste 'slachtoffer' in deze serie waar de betreffende speler aan een simpel kruisverhoor wordt onderworpen. In het afgelopen seizoen ontwikkelde Danny zich, na een periode van vijf jaar bij Sparta, vast in het eerste elftal speelde. Alle Ajax-fans leefden ook intens mee met de dramatische ontwikkelingen voor de Europa Cupfinale in Athene toen Danny Blind vlak voor de wedstrijd moest afhaken vanwege een knieblessure. Die kwetsuur is inmiddels volledig genezen en Danny maakt zich op voor een nieuw, sterk seizoen. Niet geheel zonder slag of stoot beet Danny Blind zich door de vragenlijst heen en de vrucht daarvan leest u hieronder: Naam: Danny (eigenlijk Dirk Franciscus) Blind Geboren: 1 augustu's 1961 te Oost- Souburg, Zeeland Burgelijke staat: ongehuwd maar ik woon, zonder kinderen, samen met Yvonne Opleiding: HAVO Lengte: 1.76 m. Gewicht: 74 kg. Vroegere clubs: RSC uit Oost-Souburg en vanaf de zomer 1979 Sparta. Getraind onder: Petescu, Eijkenbroek, Brand, Hughes, Vonk, Kraay en Bert Jacobs bij Sparta en bij Ajax onder Johan Cruijff. Bij Ajax sinds: seizoen 1986-1987 Eredivisiedebuut: In augustus 1979, AZ-Sparta, 2-1in de tweede helft viel ik in. Favoriete positie: nu is dat de rechtsachterplaats, vroeger speelde ik graag op het middenveld. Hoogtepunt in karrière: eigenlijk het hele vorige seizoen met Ajax. Dieptepunt in het seizoen: Tja, dat was natuurlijk de teleurstelling dat ik de finale tegen Lokomotive Leipzig moest missen. Mooiste stadion: Het stadion Böckelberg van Borussia Mönchengladbach maakte het meeste indruk op me. Mooie stijle tribunes en toen ik er met Sparta was zat het helemaal vol. Favoriete voetballer: Diego Maradona Favoriete club: een echte favoriete club heb ik niet. Beste sportman: niemand in het bijzonder maar ik heb een voorkeur voor sportmensen die veelzijdig zijn. Tri-atleten bijvoorbeeld. Moeilijkste tegenstander: Niet zo makkelijk... het lastigst vond ik altijd om tegen John Erikssen te spelen. Diespeelde nooit echt linksbuiten. Je zag hem een tijd niet en dan was het opeens pats!, doelpunt. Favoriete muziek: Niets speciaals, ik hou van populaire muziek. Lievelingseten: alles wat Yvonne maakt is heerlijk maar ik ben gek op Babi Pangang. Favoriete TV-programma: De Cosby-show, Hill Street Blues en de sportprogramma's. Beste film die je zag: An officer and a gentleman. De grootste sociale misstand: Dat het strafrecht in Nederland zo mild is. Ik heb soms de indruk dat Nederland voor de criminaliteit een soort paradijs op aarde is. Waardoor ben je ontroerd: om het bij voetbal te houden, de beleving van de mensen bij onze Europese triomfen. Je beste eigenschap: ik zou het niet weten. Je slechste: ook moeilijk, een beetje ongeduldig en misschien wat egoïstisch zo nu en dan. Ben je bijgelovig: nee Wat zijn je hobbies: puzzelen, vooral cryptogrammen en doorlopers en spelletjes in het algemeen. Je voorspellingen voor Ajax-Roda JC: 4-0, die staat! Vier Keer kwam Danny Blind het vorig seizoen tot scoren, bijvoorbeeld tegen VVV, zoals deze foto toont gemoedelijke gastvrijheid in een prachtig polderland DFVERSE SPECIALITEITEN VOOR LUNCH EN DINER - In de Serre, met uniek uitzicht over water en weiland - In 't gezellige Café met Har en Terras - In 't sfeervolle a la carte Restaurant 'De Nieuwe Turfschuur - >ok voor uw partijtje of grotere gezelschappen Kunde Hoep Oost i - Ouderkerk a d \nislel - Telefoon (12946 1(7 keuken geopend van 12 tot 22 uur woensdag en donderdag gesloten Loodgieters- en elektriciteitsbedrijf Onderhoudswerken Aanleg C.V.-installaties Grote collectie verlichting, sanitaire installaties, gasverwarming elektrische huishoudelijke apparaten landelijk erkend gas- en water-installateur Rijnstraat 125, Amsterdam, Tel. 020-445191/448744 Y transportbedrijf koerier en besteldienst B Schiermonnikoogstraat 4 Amsterdam tel. 020-320207 Gespecialiseerd in spoedopdrachten op één dag gehaald en gebracht 24 uur service Reiniging van alle soorten opslagtanks, riolen, putten, kolken, vetvangers, waterzuiveringen etc. Tevens algehele verzorging voor het opruimen en de vernietiging van chemische afvalstoffen Vacuümwagens, hogedruk water- equipment, rioolinspectie met T.V.-camera's etc. Dag en nacht bereikbaar! Kantoor: 020-132973, privé: 020-925142 Boylestraat 5. Amsterdam Dagelijks en periodiek schoonhouden Glazenwassen Industrielereiniging Brand en Roet reiniging Gevel reiniging Tapijt reiniging Hoofdkantoor Bongerd 79, Lelystad, tel. 03200-22798 Van Ostadestraat 189, Amsterdam, tel. 020-622365 Waalstraat 31, Nieuwegein, tel. 03402-62479

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 25