VEN, net als Ajax, heel sterk op de vierkante meter De Verenigde Spaarbank doet meer. VEN Groothandelcentrum KORT NIEUWS HAPPY GARDEN voor Horeca, Detail en Grootverbruik Weesperstraat 124 - Diemen Telefoon 907061 21 Ajax naar Barcelona Van 17 tot en met 19 augustus neemt Ajax deel aan het beroemde Joan Gamper-toernooi in Barcelona. Het deelnemersveld is van groot kali ber want naast het organiserende Barcelona doen ook de beide fina listen uit de laatste Europa Cupfinale voor Landskampioenen, Bayern München en het ook van het laatste Amsterdam-toernooi bekende FC Porto mee. Het Joan Gamper- toernooi, genoemd naar de Zwitserse oprichter van Barcelona, hoort tot de oudste in Spanje. De eerste editie vond plaats in 1966, Barcelona won toen van FC Köln. Van de 21 toer nooien in de Catalaanse hoofdstad won Barcelona er maar liefst 15. Ajax nam twee keer eerder deel. In 1974 eindigde het vierde achter Barcelona, Glasgow Rangers en Atlétic de Bil bao. In 1985 bereikte Ajax de derde plaats achter Barcelona, Hamburger SV en voor Rapid Wien. Johan Cruijff won als Barcelona-speler twee keer de fraaie gouden beker maar Johan Neeskens deed het nog beter, hij pakte de cup vier keer, in 1974, 1975, 1976 en 1977. Ajax-DS 79 De eerstvolgende thuiswedstrijd van Ajax wordt weer gespeeld op een Chinees-Indisch bar restaurant 'Goed dineren van originele recepten' exclusief uit onze keuken' Nederhoven 3, 5-7 (hoekv. Boshuizenstraat) Amsterdam-Buitenveldert. Telefoon 020-426806/447372 Elke dag geopend 11.30 tot 22.00 uur, ook voor uw zakelijke DINEÉS. Cruijff als Barcelona-speler met de Joan Gamper-beker als winnaar van het toernooi van Barca. woensdagavond. Op 26 augustus treedt Ajax aan tegen het gepromo veerde DS 79 uit Dordrecht. Het duel begint om 20.00 uur. Ajax, Europese ploeg van het seizoen Sinds jaren organiseren het Franse voetbalblad 'France Football' en de schoenenfirma Adidas een klasse ment van Europese topploegen. In de jaren zeventig won Ajax al enige keren de titel van 'Europese club van het Jaar' en het afgelopen seizoen behaalden onze roodwitte helden op nieuw die titel. Met twintig punten werd het Franse Bordeqaux voorge bleven terwijl Bayern München en FC Porto de derde positie deelden met elk 17 punten. Aan het eind van het jaar krijgt Ajax de prijs van Europa's beste club uitgereikt tijdens een fan tastisch voetbalgala in Parijs.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 21