VOORWOORD DE EUROPESE TOP IN A'DAM 712 iP' m 'X De Burgemeester van Amsterdam, E. van Thijn Het afgelopen voetbalseizoen heeft de Amsterdamse voetbalclub Ajax weer teruggebracht aan de Europese top. Tesamen met een aantal andere successen en grote internationale waardering voor Nederlandse voetballers is er haast nog meer reden dan anders, uit te zien naar het nieuwe voetbalseizoen. De 13de versie van het Amsterdam 700 voetbal toernooi is echter al een goede gelegenheid in de stemming te komen. Alle vier de clubs behoeven nauwelijks introductie. De Europese titelhouder Porto geeft dit toernooi extra glans. Dynamo Kiev en Torino zijn waardige tegenstanders. Ajax zal het niet eenvoudig krijgen. Ik hoop op een sportief toernooi met goede wedstrijden - zoals ik gewend ben van dit toernooi Op 711 volgt 712, maar... waar blijft de tijd? Herinnering aan het fantastische voetbal van Dinamo Kiev in het toernooi van vorig jaar is stellig nog niet helemaal vervaagd. Wat een klasse, snelheid en homogeniteit! Het team werd dan ook onmiddellijk gecontracteerd voor het toernooi 712. Met de deelneming van Ajax, ons eigen Ajax, staat vast dat er in het Olympisch Stadion opnieuw inspirerend en flonkerend voetbal te zien zal zijn. Wat Ajax betreft, behoeft er ondanks het vertrek van Marco van Basten geen twijfel aan te bestaan, dat de winnaar van Europa Cup II en de Nederlandse voetbalbeker de harten weer sneller zal doen kloppen. Al was het alleen maar van verwachting, hoe de formatie van Johan Cruijff zich ditmaal aan het publiek zal presenteren. Het bestuur van het Internationaal Voetbaltournooi Amsterdam is er trots op, dat ook een tweede Europa Cup winnaar tot de deelnemers behoort, namelijk FC Porto, de triomfator in het toernooi van lands kampioenen. De wijze, waarop de Portugezen in de finale Bayern München uitschakelden, heeft grote indruk gemaakt. Extra pikant is bovendien, dat FC Porto in de halve finale Dinamo Kiev verrassend versloeg. Het toernooi 712 heeft met dit drietal clubs een bezetting, die internationaal respect afdwingt. Het zal voorde vierde club in het gezelschap-Torino-dus een zware opgave worden een eervolle plaats te veroveren, maarzoals bekend bezit ook het Italiaans voetbal de nodige kwaliteit. Het streven van het Internationaal Voetbaltournooi Amsterdam is van het begin af aan geweest het publiek Europese topclubs te presenteren. In de overtuiging, dat wij daar ook ditmaal in zijn geslaagd heet ik U hartelijk welkom in het Olympisch Stadion. Ik hoop, dat de twee voetbalavonden voor nog altijd bescheiden prijzen veel liefhebbers zullen trekken. Ik wens U allen veel genoegen. S. C. Bakkenist Voorzitter Stichting Internationaal Voetbaltoernooi Amsterdam 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 3