AJAX: op weg naar Europese bevestiging Grote voetbalnamen treden tijdens dit Amsterdam 712-toernooi voor het voetlicht van het Olympisch Stadion maar de grote trekker is en blijft natuurlijk ons eigen Ajax, de trotse winnaar van de Europa Cup voor Bekerwinnaars. Mede door die internationale triomf zijn meer dan ooit aller ogen gericht op het elftal van Johan Cruijff. Was het vorig jaar een nog jong en onervaren Ajax dat zich tijdens het Amsterdam-toernooi aan het Mokumse publiek presenteerde, na het fantastische seizoen 1986-1987 komt er bij de dertiende editie van Jack van Zantens troetelkind een gelouterde rood-witte ploeg binnen de lijnen. De schat aan internationale ervaring die het vorig voetbaljaar opleverde en het vertrouwen dat de Europese winst met zich mee bracht én natuurlijk de altijd volop aanwezige klasse maken Ajax zonder meer tot favoriet voor de eindzege. Een triomf in de eigen omgeving zou een formidabele start van het nieuwe seizoen betekenen. Maar, belangrijker is dat het internationaal zeer hoog gequoteerde Amsterdam- toernooi een voortreffelijke test is hoe het met de vorm, taktische discipline en de homogeniteit van Ajax gesteld is. De Ajax-fans - en zij niet alleen - zullen met Argus-ogen letten op wat Johan Cruijff de afgelopen trainingsweken heeft klaargestoomd. Meer ervaring Zoals gebruikelijk in de voetbalwereld hadden er ook in de Ajax-selektie een aantal mutaties plaats. Na het definitieve afscheid van Marco van Basten sloeg Ajax snel toe op de nationale en internationale spelersmarkt. Van Manchester United werd de ervaren aanvaller Frank Stapleton, Iers international, losgeweekt. Een rol als afmaker maar zeker ook als aangever (voor bijvoorbeeld Johnny Bosman) is de dertigjarige Stapleton op het lijf geschreven. Zowel bij Arsenal, Manchester United als bij het Ierse nationale elftal bewees hij zijn kracht en klasse. Stapleton bekendheid met voetbal op Europees topniveau zal Ajax in het komende en vast en zeker weer erg zware seizoen goed van pas komen. Van Frank Stapleton hoeven we geen individuele hoogstandjes a la Van Johnny van 't Schip, techniek zegeviert Basten te verwachten maar de produktiviteit zal er zeker niet op achteruit gaan. Een andere nieuweling in het Ajax- shirt die met meer dan gewone belangstelling zal worden gevolgd is Hennie Meyer. De Surinaamse Amsterdammer hoorde tot de - bijna gebruikelijk geworden - verrassings aankopen van-Johan Cruijff. Opgegroeid in Amsterdam-Oost, enorm leergierig en gezegend met, naast meer dan normale voetbal kwaliteiten, met een fantastische sprintkracht zal Flennie Meyer geen grote moeite hebben zich aan te passen. DJK, de Amsterdamse amateurclub waar Hennie voor het eerst echt furore maakte, zal ongetwijfeld goed vertegenwoordigd zijn in het Olympisch Stadion... Danny Blind, heeft zich vorig jaar moeiteloos aangepast aan het Ajax milieu 21

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 23