COMTEX B.V. 13 Demjanenko, rechts- of links het maakt niets uit, worden uitsluitend als verdedigers ingezet. Een nieuw gezicht inde verdediging isGorili, die ondermeer speelde in de uitwedstrijd tegen Besiktas en inviel in de thuis wedstrijd tegen FC Porto. Zoals veel verdedigers ook als middenvelder worden gebruikt, of andersom, gebeurt hetzelfde met middenvelders en aanvallers. Sinds het vertrek van de nu al legendarische Oleg Blochin naar het Hongaarse Ujpest Dosza is Europees voetballer van het jaar Igor Belanov de enige aanvaller die ook alleen als zodanig gebruikt wordt. De rest van de Russische giganten speelt om het even als aanvaller of als middenvelder. Namen? Ivan Jaremtsjoek, Pavel Jakovenko, Vadim Jevtoesjenko, Alexandr Afgelopen winter maakte Ajax voor het eerst kennis Zavarov, Vladimir Jeceev, Morozov, Alexandr Michailitsjenko. Genoeg? Morozov is een betrekkelijk nieuwe eend in de bijt, maar Jeceev en Michailitsjenko gaven vorig jaar al acte-de-presence in het Amsterdam 711 toernooi. Voor Michailitsjenko betekende het zelfs zijn doorbraak in de topelf van Dinamo Kiev. Geheel in de lijn der verwachtingen debuteerde hij op 29 april 1987 in de nationale ploeg, nou ja meer een veredelt Dinamo Kiev, in de thuiswedstrijd tegen de DDR, een wedstrijd in de voorronde van het Europees Kampioenschap, die door de Russen met 2-0 werd gewonnen. Ondanks de vele illustere namen die genoemd zijn, onder andere Europees voetballer van het jaar Igor Belanov, het grootste Russische talent van het ogenblik Alexandr Michailitsjenko, één van Johan Cruijffs favorietjes Vladimir Bessonov en supertjes als Jakovenko en Jaremtsjoek, willen wij één speler ripn^mKi8VHW1S 00k 'indoor' succesvol. Het toernooi van Bayern München, waaraan ook Ajax deelnam, werd alansrnk aewonnpn speciaal noemen, namelijk Alexandr Zavarov. Deze aanvaller/middenvelder werd in de Sovjet Unie tot Voetballer van het Jaar gekozen. Een gezien de konkurrentie, naast zijn kameraden van Dinamo Kiev ook nog spelers als Renat Dasaev, Nikolai Larionov en Sergei Rodionov, enorme erkenning voor deze kleine, kwa lengte dan, man. En zijn uitverkiezing was terecht. Zavarov is een groot voetballer. Zijn snelheid, vooral mét de bal, en techniek maken grote indruk en hij geldt als de belangrijkste schakel in een veld van louter wereldklasse-spelers. Het feit dat Igor Belanov bij zijn huldiging als beste Europese voetballer juist hém naar voren schoof als, betere, voetballer zegt genoeg over de kapaciteiten van deze virtuoos. met de Dinamo-machine. Volgt er een herhaling superklasse "shepherd" Industrie-centrum "De Koog" van IJsencJijkstraat 381 1442 LB Purmerend Tel. 02990-3 29 48

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 15