Ajax - DWS - reünie Mascotte Reünie's zijn in de mode. In navol ging van de grootse reünie van de spelers en begeleiders van FC Am sterdam, enige weken geleden georganiseerd door Willy van Bom mel en Leo van Leeuw organiseerden twee ex-Ajacieden, Erik van Aken en Rob van Trappen, gisteravond in de kantine van DWS op het sportpark Spieringhorn een reünie van Ajax- en DWS-spelers die rond 1973 als B- junioren tegen elkaar üitkwamen. Het zal gisterenavond ongetwijfeld een feestelijke gebeurtenis zijn ge worden. Op het programma stond al lereerst een wedstrijd tussen Ajax en DWS, gevolgd door een feestelijk koud buffet. In het Ajax-team figu reerden onder leiding van Nol Boer- koel bekende en minder bekende ex- Ajacieden als Hannie Das, Joop Leeuwendaal, Klaas Schil en Rob van Trappen, terwijl nog steeds op hoog niveau presterende jongens als Si mon Tahamata en Peter van der Hengst acte de présance gaven. Na vijftien jaren traden zij weer aan tegen hun DWS-tegenstanders van toen waaronder plaatselijke helden als Stefan Homburg, Romke de Jong en Arie van Scheijndel. Ajax-PEC Zwolle betekent de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen voor de Amsterdammers en derhalve zien we vanmiddag om vijf voor half drie ook de laatste Ajax-mascotte van het seizoen opdraven. Dave van de Berg is de tienjarige D-junior die de hon neurs gaat waarnemen. Waaruit die honneurs bestaan? Om te beginnen kleedt Dave zich in de katakomben van het stadion om en maakt daarna de warming up van de Ajax-ploeg mee. Om vijf voor half drie staat hij bij de spelerstunnel de scheidsrechter op te wachten, neemt van hem de wedstrijdbal in ontvangst en schaart zich daarna aan de zijde van Marco van Basten. Op het veld volgt de groet aan het publiek, de arbiter krijgt de bal weer terug en de aanvoerders wordt de hand gedrukt. Misschien mag Dave van de Berg, net als zijn voorganger bij Ajax-Feyenoord, Job Robbers, ook de toss verrichten. Hoe het ook zij, na al deze officiële han delingen keert de Ajax-mascotte onder applaus van het publiek weer terug naar de katakomben waar hij door de vaste Mascotte-begeleider, junioren leider Henk van Teunen- broek, wordt opgewacht. Wat Ajax is voor Amsterdam is Sol voor banket Banketbakkerij Sol Joh. Huizingalaan 338 Tel. 020-151505 Osdorpplein 81 Tel. 020-155861 Amsterdam 35

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 35