Weer een afscheid... Zonnekuur: 10 x zonnebank 50- Kapsalon „J A 0 Q U E S Zonnebank Molukkenstraat35 Tel. 020-92 83 26 wassen, knippen, föhnen 24,50 knippen 18,50 knippen (kinderen) 13,50 leder jaar aan het eind van het seizoen bekruipt het publiek een licht gevoel van weemoed. Niet alleen omdat al weer een voetbaljaar ten grave wordt gebracht maar ook omdat bij iedere afsluiting van een voetbaljaar on- overkomenlijk afscheid wordt geno men van één of meerdere spelers. In de loop der jaren zagen we publieks lievelingen als Tsjen-la Ling, Frank Arnesen, Piet Schrijvers, Sören Lerby, Willem Kieft, Gerald Vanen burg en vele anderen met tranen in de ogen vertrekken. Zulke zaken zijn inherent aan betaald voetbal en het pleit natuurlijk enorm voor Ajax dat het binnen de korste keren de ver trekkende voetballers kon doen ver geten door de inbreng van nieuwe, vaak jonge, aansprekende talenten. Dat was altijd zo en dat zal altijd zo blijven. De onvolprezen voetbalbron die 'Voorland' heet levert jaarlijks steevast jonge voetballers op die zich schijnbaar moeiteloos naar de natio nale en vaak ook internationale top voetballen. Robbie Witschge, Aron Winter, Dennis Bergkamp en laatst weer Frank Verlaat zijn daarvan het onomstotelijke bewijs. En wie verder kijkt dan de zondagen wanneer er betaald voetbal wordt gespeeld in De Meer weet dat er nog meer getalen teerde jongeren staan te trappelen van ongeduld om door te breken. Het is een pleister op de wonde die het vertrek van Ajax-spelers een beetje verzacht. Een beetje maar want na verloop van jaren na zoveel wedstrijden in feite 'samen' te heb ben gespeeld wordt zo'n speler meer dan alleen een goeie voetballer in het favoriete Ajax-shirt. Ongemerkt ont staat er een vriendschapsband. In voor- en tegenspoed wordt het een kameraad met wie vreugde maar ook verdriet wordt gedeeld. Of er veel of weinig veranderingen komen in de Ajax-selektie is op dit ogenblik nog niet bekend. Zeker is alleen dat een van de grootste voet balparels die De Meerse oester in de afgelopen decennia heeft voort gebracht Ajax zal gaan verlaten: Marco van Basten. Debuut Vanaf zijn debuut, op een vochtige dinsdagavond in april 1982, hebben we zo ongelooflijk veel van Marco kunnen genieten dat het haast on mogelijk is om in een enkele alinea zijn tovenarijen met de bal te om schrijven. Gelukkig dat er video is want dat kan dienen als bewijs dat alles wat er over Marco's virtuozi- teiten verteld wordt ook werkelijk waar is. Technisch meesterschap, volledig in dienst van het resultaat, de efficiëntie dus geen doel maar mid del kenmerkte Marco van Basten wellicht het meest. Tussen de onge looflijke hoeveelheid doelpunten die hij voor Ajax maar ook voor het de verschillende vertegenwoordigende JJ 27

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 27