FEBDIi .1? &v#% rïMü HUGO EXCLUSIEVE HUGO EXCLUSIEVE exclusieve mode voor de jonge man Nieuwendijk 78 1012 MP Amsterdam tel. 020-231377 Johnny van 't Schip: De Tulp is sterker geworden ;V.i Lekker pittig met puur mager rundvlees. Toen Johnny van 't Schip debuteer de in het eerste elftal, nu alweer vijf jaar geleden, gebeurde dat in een bijzondere wedstrijd. Ajax speelde in De Meer tegen Haarlem en won met 4-1 maar daar zat 'm het bij zondere niet in. Het was namelijk de wedstrijd die de geschiedenis in zou gaan als die van de 'terugkeer van de verlosser'. Na acht jaar keerde Johan Cruijff met het Ajax-shirt om de schouders terug in De Meer. Na tuurlijk waren aller ogen gericht op Cruijff die met fantastische staaltjes de show stal. Maar voor de jonge invaller Van 't Schip was het de dag van z'n leven omdat hij voor het eerst mocht optreden in Ajax-1. Rank als een tulp en gezegend met een prachtige passeerstijl vond Johnny een vruchtbare bodem aan de rechterflank van de Ajax-aanval. Zijn talenten ontwikkelden zich ge staag maar twee jaar geleden wierp een pijnlijke rugblessure roet in het eten. Hernia, zo luidde de diagnose en het duurde een heel seizoen vol pijn en frustratie eer de tulp weer rechtop stond en zijn vertrouwde stek aan de flank kon innemen. Na dat voetballoze jaar was het aanslui tende - er één van overdaad. Een hele omschakeling en Johnny kwam nog niet tot werkelijke bloe: in dat seizoen van rehabilitatie. De liefheb bers bleven wachten op de definitie ve doorbraak die aanvankelijk ook dit seizoen op zich deed wachten. Maar na de winterstop, nog voor de lente, was-ie er helemaal. Johnny's vorm steeg met de wedstrijd en hoorde regelmatig tot de uitblinkers in het snel-rijpende Ajax. Krachttraining 'Ik voel me inderdaad sterk en goed in 12

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 12