sama scbo s'°^s5es, Taigettj7 Planning ADVERTEREN IN HET OFFICIEEL AJAX-PROGRAMMA Ajax—AZ INDONESISCH RESTAURANT Alle informatie bij Singel 372 1016 AM Amsterdam Tel. 259517/240789 Postbus3872 1001 AR Amsterdam «Vervolg van pagina 5 gewacht en de resultaten waren net zo opmerkelijk als de veranderingen in het elftal. Rigoreus werden jonge, tot voor kort nog volkomen onbe kende voetballers voor de leeuwen geworpen en het lef van de tech nische leiding werd beloond. Het duurde tot twee weken terug, Veen- dam-uit, dat AZ een wedstrijd ver loor! Nog steeds vertoeft AZ in de onveilige zóne van de Eredivisie maar in de Alkmaarderhout heerst terecht vertrouwen in de toekomst. Tot de driftig aan de weg timmerende jonkies hoort voorlopig nog geen doelverdediger zodat we onder de AZ-lat nog steeds 'Beertje' Hans de Koning zien. Maar de verdedigende linie vóór De Koning ziet er kompleet anders uit dan pakweg zes maanden terug. Richard Goulooze en Richard Min vormen het koppel vleugelver dedigers, Goulooze rechts, Min (opmerkelijk sterk en zelfbewust) op links. In het centrum houden Arnold Oosterveer en de van een langdurige blessure herstelde Mare Castelijn de zaken onder controle. Vier man op het middenveld, met als 'onbekende' gezichten de technicus Hans Visser en een jongeman met een fluwelen traptechniek en een uit stekend inzicht, Fons van Haastrecht. Peter van der Hengst en Fred Patrick, de laatste speelt ook vaak als rechts achter, geven het middenveld de nodige dynamiek. De aanvallende mogelijkheden van Piet Tol zijn genoegzaam bekend maar vervelen nooit. Wanneer Pier in goede luim is en het allemaal een beetje wil lukken geniet, weliswaar tegen wil en dank, ook de tegenpartij. Minder gepolijst maar voor AZ ter dege van grote waarde is David Log- gie. In de wedstrijd van de 'om gekeerde kassa', AZ-Go Ahead Eagles werd de onstuimige Engels man van het veld gezonden en hij zal hoogst waarschijnlijk ontbreken. Loggie's plaats wordt dan ingeno men door de talentvolle maar nog niet volledig ontwikkelde Johan Baltus. Europese vreugde Hoewel Ajax-AZ op het eerste ge zicht misschien een 'modale' wed strijd is valt er hedenavond in De Meer in meer opzichten van een in teressant duel te genieten. Ontlaadt Ajax zich in een fonkelende voetbal show? Krijgen we nog meer jonge talenten te zien? Hoe houdt het jonge en onervaren AZ zich tegen het jonge en érvaren Ajax? Komt het duo Van Basten-Bosman weer tot scoren? De komende negentig minuten zullen alle antwoorden opleveren in een wedstrijd waarin de Europese vreug de nog volop zindert. Fidelio P. C. Hooftstraat 27 (hoek Hobbemastraat) 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 11