LNJs FEBDP (M Plastic en neon lichtreklame tev. lichtbakken-displays Ontwerp- onderhoud- reparatie Service meteen grote "S" Tev. belettering en wegbewijzering HAPPY GARDEN 63 Ton Blanker op Portugees avontuur. Namens Vitória Guimaraes leidt Blanker hier de aanval tegen Sporting. Na zijn verblijf in de noord-Portugese stad vertrok Ton naar Spanje waar hij bij Real Zaragoza en Salamanca voetbalde die ziekte dus niet bij en werd uitgeleend aan Salamanca'. Real Zaragoza kan zich niet meten met Real Madrid of Barcelona maar is zeker geen kleine club. Er staat een goede organisatie en men is er zeer gericht bezig. De supporters, de mano's, zijn erg fanatiek. Als Real Zaragoza goed draait zitten er al snel 40.000 mensen op de tribune. Zit het even tegen dan daalt de publieke belangstelling ook meteen'. Senor 'Van de huidige spelersgroep ken ik alleen Senoren Herrera. Senor is een hele goeie. Ondanks zijn geringe lengte is het een complete voetballer. Hij is snel, heeft een goede dribbel en is erg gevaarlijk met zijn vrije trappen. Met Herrera heb ik bij Salamanca gespeeld. Hij is een aanvallende middenvelder. Het is een onvoorspelbare voetballer met een groot loopvermogen'. Het fanatisme van de Spaanse voetbalsupporters is bekend. Witte zakdoekjes, sinaasappels of muntjes; zij geven aan hoe er over een speler gedacht wordt. Ton Blanker had ook een leuke ervaring in Spanje. 'Ik moest met Salamanca tegen Real Zaragoza spelen voor de Spaanse beker. In Zaragoza. Eén van de verdedigers was een zekere Camus, ook wel 'het beest van Zaragoza' genoemd. Ik dacht dat ik het bestede eerste beuk uit kon delen en schoffelde hem onderuit. Na die aktie liep ik naar hem toe om hem een handje te geven. Hij lachte, maar opeens kreeg hij hele grote, angstige ogen. Wat bleek? Als ik niet gebukt had om hem een handje te geven, had ik een grote transistorradio in mijn nek gekregen. Nu kan ik er om lachen, maar toen schrok ik toch wel even'. Ook toen had de muziek dus al een bepaalde aantrekkingskracht op Ton Blanker. Ajax-Real Zaragoza Ton Blanker: 'Real Zaragoza is geen probleem voor Ajax, maar dan moeten ze wel het koppie erbij houden. In het Spaanse voetbal is alles toegestaan. Er wordt gespuugd, getrokken, geslagen en tackles op kniehoogte zijn eerder regel dan uitzondering. Als Ajax zich mee laat slepen in dat spelletje kunnen ze het moeilijk krijgen. Blijven ze hun eigen spel spelen, dan redden ze het. Johan Cruijff zal de spelers wel inlichten. Hij kent het Spaanse voetbal als geen ander en is slim genoeg om daar zijn voordeel uitte halen'. 'Sinds ik gestopt ben volg ik het voetbal op een afstand. Toch blijf je als Amsterdammer altijd Ajacied. Ik ben bij Ajax-Malmö FF geweest en zat toch mooi weer met klamme handen op de tribune. Europa cup-voetbal heeft iets aparts. Zoals Ajax tegen Malmö speelde is fantastisch. Dat slaat dan over naar het publiek en zo ontstaat er een geweldige sfeer. Ik hoop en verwacht dat het vanavond weer zoiets wordt'. Zeeburgerpad 17 - Amsterdam 020-658060 020-658067 Showroom - Amsterdam Vespuccistraat 117 020-832468 Visserstraat 38 02159-33119 Bussum Chinees-Indisch bar restaurant 'Goed dineren van originele recepten exclusief uit onze keuzen' Nederhoven 3, 5-7 (hoek v. Boshuizenstraat) Amsterdam-Buitenveldert. Telefoon 020-426806/447372 Elke dag geopend 11.30 tot 22.00 uur, ook voor uw zakelijke DINEÉS. Vs/'l Lekker pittig met puur mager rundvlees.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 63