n Wereldfinale Speedway 1987 U'S Restaurant 3e Meerpaal 'Restaurant 3e Meerpaal .- n 5 en 6 september sony Olympisch Stadion Amsterdam 'Keeperstraining' van Frans Hoek, een must voor iedere voetballiefhebber Noordeinde 78a 1121 AG Landsmeer Telefoon 02908-3381 Voor uw zakenlunches, recepties en diners Tafelreservering gewenst Iedere dag geopend de keuken van 12.00 tot 22.00 uur 49 KLM Official Carrier autoleasing Via onderstaande bon kunt u kaarten bestellen voor de Wereldfinale Speedway op 5 en 6 september 1987 in het Olympisch Stadion in Amsterdam. Voor gezinnen met kinderen heeft de organisatie een speciale regeling getroffen. Kinderen tot 12 jaar kunnen onder begeleiding van een oudere kaarten kopen voor 20,- (korting 15.—Deze kaarten zijn uitsluitend geldig voor de vakken A, B en AA, naast de marathontribune. Naam/Club Adres Plaats Bestelt hiermee: zaterdag zondag x eretribune 85, x marathon tribune 85, x onoVerdekte zitplaats 35, kinderkaarten 20,— (zitplaats) Verzendkosten Giro/Bank betaalkaart bijsluiten of betaling per giro aan rekeningnummer 39196 t.n.v. KNMV - Postbus 650 - 6800 AR ARNHEM Alle verdere inlichtingen bij de KNMV, telefoon 085-452025. Op dinsdag 13 april j.l. was het een bedrijvigheid van jewelste in en rond het Ajax-stadion. De reden was niet de gebruikelijke training van het eerste elftal maar een bijzondere gelegenheid. In de perskamer van het Ajax-stadion werd op die dag namelijk het nieuwe keepersboek van Frans Hoek aan de pers en andere belangstellenden gepresenteerd. 'Keeperstraining' is de korte en overduidelijke titel van het fraaie boekwerk waarin Frans Hoek, ex-doelman van Volendam en nu trainer van de keepers in De Meer, op kristalheldere wijze ingaat op het keepersvak. 'Keeperstraining' is alles behalve een saaie theoretische behandeling van het doelverdedigen. De vele duidelijke illustraties (de foto's zijn van Hans van Tilburg) en de aardige interviews (o.m. met de Russische kanjer Renat Dassaev, Stanley Menzo en Jean-Marie Pfaff) maken 'Keeperstraining' tot veel meer dan alleen een leerzaam boek. Johan Cruijff verzorgde het voorwoord voor het bij Tirion-Baarn uitgegeven keepersboek. 'Vaak onderschat, maar wel enorm boeiend', zo begint Cruijff zijn voorwoord waarin hij zich onder meer een groot liefhebber van het keepersvak noemt. Het nieuwe boek van Frans Hoek is een 'must', niet alleen voor de vaklui- onder-de-lat maar voor iedere voetballiefhebber. Voorafgaande aan de pers presentatie werd er op het Voorland terrein een uiterst vermakelijke wedstrijd gespeeld tussen journalisten en keepers uit het betaalde voetbal. Onder leiding van eerst Ignace van Swieten en later André Hazes werden de journalisten kompleet van de mat gespeeld, ondanks de steun van Sjaak Swart. De keepers toonden een uitstekende neus voor doelpunten en met name Hans van Breukelen, Sjaak Storm en Fred Grim wisten het net regelmatig te vinden. Stanley Menzo hield zich wijselijk wat buiten de strijd en beperkte zich tot subtiel voetenwerk. Hoewel aan echte keepers geen gebrek was stond er toch een 'outsider' bij de doelverdedigers tussen de palen: Johan Cruijff. Gestoken in het keeperstenue bewees hij zijn eigen stelling dat keepen voor een groot deel gebaseerd is op positiespel en inzicht.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 49