Supercup Sportnieuws lees je in De krant van Amsterdam De krant van Amsterdam Bloemen van Ter Haak Mill) De Courant Nieuws van de Dag be steedt natuurlijk óók dagelijks speciale aan dacht aan de Amsterdamse sporten. Wilt u dat zelf wel eens zien? Dat kan nu heel voordelig. Voor maar f 4,75 krijgt u De krant van Amsterdam 3 weken lang elke dag thuis. Bel daarom GRATIS 06-0567. Dan ligt DE krant van Amsterdam zo snel mogelijk bij u in de brievenbus. In 1972, geïnspireerd door de grootse daden van Ajax in het Europa Cuptoernooi, organiseerde het Nederlandse ochtendblad 'De Telegraaf' voor het eerst de strijd om de zogenaamde Supercup. De winnaar van de Europa Cup voor Landskampioenen en die van de Bekerwinnaars zouden, aanvankelijk in twee duels gaan uitmaken wie zich de ware Koning van Europa mocht noemen. De eerste'Supercup werd een prooi voor Ajax dat het Schotse Glasgow Rangers als tegenstander kreeg. In Glasgow won Ajax na een magistrale voetbalshow met 3-1 en in Amsterdam kreeg het publiek ook waar voor zijn geld: 3-2 voor Ajax en de gigantische Beker vond een plaats in Ajax' prijzenkast. Een jaar later trad Ajax, opnieuw als winnaar van de Europa Cup voor Landskampioenen, aan tegen AC Milan. In een kil en slecht bezet San Siro werd met 1 -0 verloren maar in een uitverkocht Olympisch Stadion trok Ajax de zaken onverbiddelijk recht: 6-0. In 1974 werd er niet gespeeld om de Supercup maar een jaar later was het voor het eerst dat de Bekerwinnaar de titelhouder van het Landskampioenentoernooi versloeg. Dinamo Kiev toonde zich sterker dan Bayern München. In München won Kiev met 1 -0 en in Rusland werd het 2-0 voor de ploeg van de toenmalige Europees voetballer van het jaar, Oleg Blochin. Anderlecht eigende zich in 1976 de Supercup toe en deed dat ook in 1978. Eerst werd Bayern München verslagen (1 -2 en 4-1) en de tweede keer dolf Liverpool het onderspit (3-1 en 1 -2). In het tussenliggende jaar, 1977, kreeg datzelfde Liverpool de Supercup te pakken door Hamburger SV te verslaan (1-1 en 6-0). In 1979 heette de nieuwe bekerhouder Nottingham Forest na winst op Barcelona (1 -0 en 1-1terwijl de Engelsen een jaar later de eer moesten laten aan een andere Spaanse club, Valencia. In Nottingham verloor de ploeg van o.a. Mario Kempes en Rainer Bonhof met 2-1 maar in het Louis Casanove-stadion won de ploeg van trainer Di Stefano met 1 -0. In 1981 werd er niet om de Supercup gespeeld maar in 1982 pakte Aston Villa de cup ten koste van Barcelona (0-1 en 3-0). 1982 was het jaar van Aberdeen. De Schotten wonnen de Europa Cup voor Bekerwinnaars en versloegen op weg naar de Supercup Hamburger SV (0-0en 2-0). Juventus was in 1985 de eerste Italiaanse club die zich de Supercup toeëigende en dat gebeurde in één enkele wedstrijd. In Turijn werd onder ijzige omstandigheden Liverpool met 2-0 verslagen. De club die momenteel de Supercup (hoewel, cup, de prijs is tegenwoordig een enorme verguldde schotel) in bezit heeft is Steaua Boekarest. In Monaco werd verrassend het favoriete Dinamo Kiev met 1 -0 verslagen De bloemen die de spelers van Ajax vanavond aan het publiek uitreiken, zijn deze keer geschonken door Ter Haak BV. Dit bedrijf is een van de huurders van een Sky Box in De Meer. Ter Haak BV bestaat uit drie onderdelen: een stuwadoors- en overslag bedrijf in de Amsterdamse haven. Een tweede tak is de Container Company Amsterdam (CCA), dat houdt in de in- en verkoop en verhuur van zeecontainers. En ten derde bestaat er Ter Haak Marine, een verkoper van luxe motorjachten. 47

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 47