Nü kopen, later betalen -o?oer^ Ajacieden in de Europa Cup Een finale is een aparte ervaring Sjaak Swart Johnny Rep De p.c. of tekstverwerker die u allang had willen hebben is nü binnen uw bereik. Tot 30 april a.s. kunt u profiteren van een unieke financieringsactie van Olivetti: gespreid beta len in 12 maanden zonder rentekosten. Vraag vandaag nog informatie over de No%Cost en Low Cost Lease (36 maanden) financiering. Oók interessant voor particulieren. i/elkom in de Olivetti shop, Laan v.d. Helende Meesters 421A, Amstelveen olivetti shop Johnny Rep, zoals hij zijn vlegeljaren bij Ajax langs de zijlijn dartelde Mocht Ajax vanavond de finale het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars bereiken dan is dat voor vrijwel alle spelers een eerste keer dat ze een dergelijke wedstrijd gaan spelen. De enige uitzondering is Arnold Mühren, die met Ipswich Town de UEFA-beker won (in de twee zinderende finales tegen AZ!). Het spelen van een finale om de Europa Cup is iets heel aparts. Enkele oud-Ajacieden kunnen hierover meepraten. We laten ze aan het woord over die éne speciale gebeurtenis die een EC-finale is in het leven van een voetballer. Mister Ajax Sjaak Swart speelde drie Europa Cup finales en volgde de laatste (in Belgrado tegen Juventus) vanaf de bank. Hij vertelt: 'Europa Cup-wedstrijden zijn altijd iets aparts. Ze zijn niet te vergelijken met andere wedstrijden. En dan vooral natuurlijk de finale, daar moet je zeker voor 200% naar toe leven. Je moet je in die éne wedstrijd helemaal geven. Het probleem is ook dat je om zoverte komen eigenlijk het hele jaar in vorm moet zijn en blijven. Elke keer moet je je weer zeer goed concentreren. Die finale beleef je maar eenmaal, de eerste keer, en daar moet je in voorbereiding al heel goed rekening mee houden'. Over de halve finale van vanavond zegt Swart: 'Van onderschatting kan geen sprake zijn. Dat mag nooit, ook nu niet. Je bent er pas als er gespeeld is en je hebt gewonnen. De concentratie moet er ook vanavond zijn'. Sjaaks voorspelling voor Ajax - Real Zaragoza: 3-1. Ajax' meest wispelturige goudhaantje was zeker Johnny Rep. Zijn eerste finale was gelijk raak. Hij maakte het enige doelpunt in Belgrado tegen Juventus. Later speelde hij nog de UEFA-beker finale met Bastia tegen PSV (0-0 en 0-3). Rep gelooft er overigens nog steeds in dat als Ajax de finale haalt, zij tegen Bordeaux gaan spelen. Rep: 'Ik acht Bordeaux niet kansloos. Ze hebben een heel goede ploeg, vooral ook uit. Voor Ajax zou Leipzig beter zijn. Die spelen alleen op kracht, dat moet met de techniek van Ajax gecompen seerd worden'. Over het spelen van een finale zegt Rép: 'Dat is iets heel moois, vooral als je jong bent. Je hebt er een paar op televisie gezien en dan sta je er ineens zelf. Je hoeft je er ook niet voor op te peppen, dat gaat allemaal vanzelf. Ook al is het aan het eind van een seizoen. Een ploeg die in de finale komt, staat op scherp. Voor jonge jongens is zo'n wedstrijd een fantastische ervaring. Zo'n Bergkamp, die op mijn plaats speelt, gaat iets ongelooflijks meemaken. Al zal hij er vanuit moeten gaan, dat als hij speelt, hij niet die vrijheid krijgt als 19

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 19