Johnny Bosman, de topscorer afwezig Zonnekuur: 10 x zonnebank ƒ50- Kapsalon JACQUES' Zonnebank 13 na rust de allesbeslissende treffer en ging vervolgens doodgemoedereerd een voorstelling balletje-hoog-houden op het middenveld staan organiseren temidden van verbouwereerde Spanjaarden. Opnieuw werd via een Spaanse hindernis een finale gehaald, en opnieuw werd deze, voor het laatst, gewonnen. Incident Pas in 1978 keerde Ajax in Europees verband in Spanje terug. Athletic de Bilbao was de tegenstander in een wedstrijd die een uiterst merkwaardig incident kende. Nadat al in de openingsfase Pim van Dord de bal ongelukkig in eigen doel gemikt had, leek Ajax de wedstrijd verder redelijk onder controle te hebben. In de 57e minuut echter loste Vidal een schot dat in het zijnet verdween. Terwijl de Basken alweer teleurgesteld naar de eigen helft terugsloften, wees tot ieders verbazing de Westduitse scheidsrechter Horstmann naar de middenstip: de bal was via de steun- stang achter het doel het veld weer ingesprongen en als enige van de dertigduizend aanwezigen had Horstmann de bal in het doel zien verdwijnen. Het betekende het einde van een internationale scheids rechtercarrière, maar, zo zou blijken, (nog) niet die van Ajax' UEFA-cupdroom. Een afgeladen Watergraafsmeer schreeuwde om gerechtigheid, juichte voor de zekerheid bij iedere bal in het zijnet, en kon kort voor rust juichen toen Ray Clarke uit een strafschop voor de "Anschlusstor" zorgde. Na de thee was hetzelfde Engelse kanon ter plaatse om 2-0 in te koppen en met de verlenging voor de deur was het tenslotte Sören Lerby die, twee minuten voor tijd, met het hoofd de Spaanse club de laatste kans uit handen griste en Amsterdam voor het eerst sinds jaren weer even in een internationaal vreugderoes dompelde. Niet voor lang overigens, want twee ronden later werd een soortgelijke inhaalrace tegen Honvéd Budapest niet vol bracht. Cijfermatig kan Ajax Zaragoza dus met vertrouwen tegemoet treden: van de vier ontmoetingen met Spaanse tegenstanders werden er drie gewonnen en één zeer nipt verloren. Bovendien is er in alle gevallen sprake geweest van goed en spectaculair voetbal. Dat zou ook vanavond meegenomen zijn natuur lijk, al zal het de meeste Ajacieden hoofdzaak zijn te winnen, met mooi of lelijk voetbal. Voor de derde keer staat een Spaanse ploeg tussen Ajax en de finale. Twee keer werd de horde genomen: het wachten is op de derde. Het wordt een pijnlijk avondje voor Johnny Bosman, de Ajacied die in de heenwedstrijd tegen Real Zaragoza tegen een rode kaart van arbiter Petrovic opliep na een schermutseling met zijn direkte tegenstander Güerri. Deze Güerri mocht overigens ook het veld verlaten van de Joegoslavische scheidsrechter. Het incident gaf een wrang nasmaakje aan de zo voorspoedig verlopen avond en het ontbreken van Johnny Bosman betekent een behoorlijke aderlating voor Ajax. Bosman is de topschutter van het huidige Europa Cuptoernooi voor Bekerwinnaars. Met acht doelpunten gaat het elftalgenoot Marco van Basten drie doelpunten voor. Niet alleen in dit toernooi is Bosman Ajax meest doeltreffende man, hij is ook de algeheel topscorer in de Ajax- selektie. Tot nu toe produceerde Bosman dertien 'Europese' doelpunten. Dat brengt hem op een fantastisch gemiddelde want die dertien goals schoot hij in twaalf wedstrijden bij elkaar. Johnny's huidige totaal schoot hij in de volgende wedstrijden bij elkaar; Bursaspor-Ajax 0-2, één keer Ajax-Bursaspor 5-0, vier keer Ajax-Olympiakos 4-0, één keer Mqlukkenstraat 35 Tel. 020-92 83 26 wassen, knippen, föhnen 24,50 knippen 18,50 knippen (kinderen) 13,50 Johnny Bosman zoekt een opening in de defensie van FC Twente. Helaas zal de Europese topscorer er vanavond niet bij zijn tegen Real Zaragoza

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 13