HAPPY GARDEN konstant kunnen spelen. De vorm van nu is niet los te zien van die van het afgelopen seizoen. Omdat ik bij Ajax voetbal heb ik de kans om af en toe ook aanvallend wat te laten zien, al ben ik er in de eerste plaats voor de efficiency, niet voor de schoonheidsprijs. Kijk, ongeacht wie er strijden voor het landskampioen schap, Ajax speelt altijd het mooiste, het aantrekkelijkste voet bal. Voor een verdediger als ik brengt dat af en toe wel eens problemen met zich mee want die puur aanvallende instelling gaat soms ten koste van de zekerheid. Ik ben er in de eerste plaats om die zekerheid te waarbor gen, verdedigen heeft de prioriteit, alles wat ik daarbij doe is meegenomen'. Ronald Spelbos ziet duidelijk dat Ajax, en naast Ajax ook het Neder lands Elftal, stap voor stap dichter bij de Europese top komt. 'Het is natuur lijk erg moeilijk om die stap naar de top binnen een relatief korte tijd te verwezenlijken. Maar ik zie dat we op de goede weg zijn en ik heb ambitie te over om zo'n hoogtepunt nog eens mee te maken. Aan de ene kant heeft Ajax het tegen dat de Nederlandse kompetitie zo door enkele clubs ge domineerd wordt. Wanneer je naar Italië en Engeland kijkt dan zie je dat daar ieder weekend op Europa Cupniveau gespeeld wordt. Dat is na tuurlijk uitstekend voor de ontwikke ling, voor de harding. Aan de andere kant wordt er, door de tweestrijd met PSV, ook nü iedere wedstrijd weer honder procent koncentratie ge vraagd. De kleinste misstap kan fa taal zijn en die wetenschap houdt je scherp.' Levenswijze Koncentratie, dat begrip is één van de fundamentele pijlers van Ronald's spel. Voor een trainer is Spelbos wel licht de ideale prof, een man die leeft voor zijn sport, zijn lichaam goed ver zorgt en zich niet makkelijk uit het evenwicht laat brengen. 'Koncentratie is voor mij een levens wijze. Al jaren lang leef ik op dezelfde wijze van wedstrijd naar wedstrijd, of het nu een topper of een eenvoudige wedstrijd is maakt niet uit. Iedere wedstrijd, ja iederduel, wil ik winnen. Om dat te bereiken leef ik heel pro fessioneel. Geen uitstapjes in het weekend, alles volgens een vast pa troon. Ik heb daar baat bij, bij ande ren ligt dat misschien niet zo, en voor mij is dat geen opoffering. Voor mijn gezin is dat mogelijk wel zo en ik mag mijn vrouw wat dat betreft best in de bloemetjes zetten. Zij begrijpt en ac cepteert de manier waarop ik sport bedrijf, al gaat dat soms ten koste van het gezin. Ik heb waarschijnlijk niet meer zo erg veel voetbaljaren voor de boeg maar ik ben verschrikkelijk eer zuchtig. Met Ajax en het Nederlands Elftal wil ik nog een hoogtepunt mee maken en ik ben er rotsvast van over tuigd dat dat, met het rijpende talent, kan!' Hartverwarmende woorden van Ronald Spelbos, de gigant die ook zo nu en dan vriend en vijand verrast met subtiele akties maar die er vooral staat voor de zo nodige efficiency. Een voorbeeld van professionaliteit voor al die jonge talenten die ten minste één ding met hun 'Spellie' gemeen hebben: de wens om met Ajax de Europese top te bereiken. Chinees-Indisch bar restaurant 'Goed dineren van originele recepten exclusief uit onze keuzen' Nederhoven 3, 5-7 (hoek v. Boshuizenstraat) Amsterdam-Buitenveldert. Telefoon 020-426806/447372 Elke dag geopend 11.30 tot 22.00 uur, ook voor uw zakelijke DINEÉS. 31

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 31